Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 04.02.2018 17:38
Square Enix pozostanie przy tytułach singlowych i zacznie tworzyć duże gry mobilne
575V

Square Enix pozostanie przy tytułach singlowych i zacznie tworzyć duże gry mobilne

Square Enix produkuje w ostatnim czasie całkiem dużo gier, które eksperymentują z nowymi formami rozgrywki, modelu biznesowego, a nawet starają się podwyższyć poprzeczkę jakości tam, gdzie jest ona stosunkowo nisko zawieszona.

Prezes Kwadratowych, Yosuke Matsuda, udzielił wywiadu serwisowi Game Central, w którym to zdradził co nieco na temat tego, co jego firma planuje na najbliższe lata.

Okazuje się, że wbrew pozorom, Square Enix nie zamierza odejść od gier singlowych, bo te stanowią bardzo ważną część ich portfolio oraz tożsamości. Obiektem eksperymentu będą jednak tak zwane "gry-usługi", które jego zdaniem ciężko zdefiniować i póki co jego zespół pracuje nad tym, aby znaleźć w tym sektorze jakieś fajne rozwiązanie. Wielu graczy spekuluje, że obiektem tego testu zaraz po Final Fantasy XV będzie Avengers Project.

Ponadto SE chce rozwijać gry mobilne. Ale takie dobre, duże i poważne - jak chociażby Final Fantasy XV Pocket Edition i mini-seria "GO". Zdaniem Matsudy rozwój rynku mobilnego i wielki sukces Nintendo Switch, otwierają przed nami nowe możliwości dotyczące tworzenia naprawdę zaawansowanych gier przenośnych. 

Firma planuje także dalej kontynuować swoją politykę wspierania gry po premierze darmowymi aktualizacjami, jak to robi chociażby w przypadku FF XV. Jeśli zatem martwiliście się, że Kwadratowi porzucą singla na rzecz multi i sieciowych usług, możecie być spokojni.

A w kwestii pecetowej wersji FF XV, Hajime Tabata i jego ekipa szykują parę niespodzianek dla pre-orderowców, a sam Japończyk twierdzi, że gra wyprzedza wersję konsolową o całą generację pod kątem technologicznym.

FINAL FANTASY XV WINDOWS EDITION: Hajime Tabata Community Message

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/square-enix-will-keep-investing-on-single-player-games/

Tagi: avengers deus ex final fantasy gra usługa Square Enix tomb raider