Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.02.2018 14:03
Twórcy serii Burnout pracują nad nowym IP – przygodówka akcji z walką wręcz
480V

Twórcy serii Burnout pracują nad nowym IP – przygodówka akcji z walką wręcz

Criterion Games już wkrótce może zaprezentować światu zupełnie nową markę. Twórcy od pewnego czasu pracują nad tajemniczym tytułem, który może okazać się sporą niespodzianką.

Criterion Games to ekipa znana głównie z serii Burnout oraz kilku odsłon Need for Speeda, jednak od pewnego czasu deweloperzy byli oddelegowani do pomagania innym zespołom – to właśnie oni pracowali przy Battlefield: Hardline i Star Wars: Battlefront II.

Anthem oficjalnie opóźniony. Nowy Battlefield w tym roku!

Po kilku latach ciszy studio mogło otrzymać zielone światło na stworzenie własnej gry. Firma oficjalnie poszukuje pracowników „do nowego IP” i wiele na to wskazuje, że nie będą to kolejne, typowe wyścigi.

Twórcy poszukują „Lead Combat Designer”, który ma z pasją tworzyć produkcje z gatunku przygodówek-akcji, a jednocześnie z chęcią pracować przy „wszystkich rodzajach walki w grach, ale przede wszystkim w walce wręcz”. Nie możemy tutaj mówić o małej popierdółce, bo deweloper ma mieć doświadczenie przy kreowaniu tytułów rangi AAA.

Co ciekawe, Criterion Games poszukuje również „Concept Art Director” oraz „Environmental Artist”, którzy mają doświadczenie w tworzeniu produkcji z otwartym światem.

Jeśli zbierzemy te wszystkie puzzle w jedno miejsce to otrzymujemy: doświadczone studio pracuje nad nowym IP w gatunku przygódówka-akcji w otwartym świecie z rozbudowanym systemem walki… To kiedy premiera?  

Źródło: https://wccftech.com/burnout-criterion-new-action-adventure/

Tagi: