Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.02.2018 11:57
Gigantic umiera. Ostatnie miesiące do wyłączenia serwerów
525V

Gigantic umiera. Ostatnie miesiące do wyłączenia serwerów

Często jest tak, że jeden niefortunny krok w biznesie możec oznaczać finansową katastrofę. W naszej branży chodzi najczęściej o nietrafioną grę, która nie została ciepło przyjęta na rynku. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku Gigantic.

W listopadzie informowaliśmy was o poważnych problemach studia Motiga, które zostało prawie w całości rozwiązane. Nad Gigantic miało tylko czuwać kilku deweloperów z Perfect World.

To już koniec Paragon. Epic wyłącza serwery

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że firmie nie opłaca się już utrzymywać przy życiu Gigantic. Produkcja zostanie niedługo pozbawiona wsparcia sieciowego, co oznaczać będzie de facto jej śmierć. Serwery Gigantic zostaną wyłączone 1 sierpnia 2018 r. Do tego czasu nie mamy co jednak liczyć na nową zawartość. Gra nie będzie już aktualizowana przez kolejne miesiące.

Gigantic zostało zapowiedziane w 2015 roku, a w składzie zespołu odpowiedzialnego za grę znaleźli się doświadczeni deweloperzy z Blizzard, Monolith, NCSoft czy też Sierra Online. Tytuł był promowany między innymi na konferencjach Microsoftu, ale w momencie premiery zawiódł chyba marketing, w związku z czym Gigantic nie przebiło się do świadomości wielu graczy.

Inną grą sieciową, z którą się wkrótce pożegnamy jest Paragon od Epic Games.

Daliście szansę Gigantic czy należycie do grona osób, które zignorowały tę słabo promowaną produkcję?

Tagi: