Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.01.2018 09:17
Project Octopath Traveler. Square Enix pokazuje usprawnienia po ankiecie z udziałem 45000 graczy
818V

Project Octopath Traveler. Square Enix pokazuje usprawnienia po ankiecie z udziałem 45000 graczy

Doczekaliśmy się aktualizacji ze strony autorów Project Octopath Traveler. Deweloperzy prezentują usprawnienia wdrożone po krytycznych uwagach graczy.

W Project Octopath Traveler poprowadzimy drużynę bohaterów przez baśniową krainę fantasy. Akcję obserwujemy tutaj z perspektywy 2D, która przypomina serię połączenie klasycznych role-playów ze SNES-a i Valkyrie Profile.

Counter-Strike: Global Offensive ze snajperką za 210 tysięcy zł

Tym razem japońscy deweloperzy chwalą się postępami w pracach nad Project Octopath Traveler. Zmiany wprowadzono po lekturze aż 45500 formularzy z ankietami, które wypełniali fani po wypróbowaniu dema. Dzięki udziałowi graczy autorzy Project Octopath Traveler zmienili sposób poruszania się po mapach, interfejs użytkownika, scenki fabularne a nawet system walki. Fani zarzucali np. deweloperom, że prędkość biegania postaci jest zbyt powolna. Teraz wciskając przycisk "sprintu" bohaterowie zasuwają jak torpedy (no, prawie ;).

Autorzy wrzucili też do lokacji stylizowanych na tradycyjną grafikę 2D więcej charakterystycznych punktów (ogólnie rozbudowano scenografię). Zmieniono również system save'owania. Deweloperzy wprowadzili dodatkowe sloty na zapisane stany gry i upewnili się, że nie jest tak łatwo jak wcześniej nadpisać stworzonego już save'a.

Wygląda to wszystko naprawdę dobrze. Zamiast tylko rozwodzić się o zmianach deweloperzy prezentują w poniższym filmiku poszczególne usprawnienia. Można mieć nadzieję na naprawdę porządnego role-playa. Szczególnie, że tworzy go ekipa sprawdzonych autorów, odpowiedzialnych za znakomite Bravely Default.

Gra trafi na Nintendo Switch w 2018 r. Nie zapowiedziano premiery na innych platformach.

Tagi: demo nintendo switch project octopath Square Enix