Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.01.2018 19:02
ELEX może trafić na Nintendo Switch. Brazylijczycy oraz Duńczycy zapowiadają nową wersję
644V

ELEX może trafić na Nintendo Switch. Brazylijczycy oraz Duńczycy zapowiadają nową wersję

Najnowsza opowieść Piranha Bytes może wkrótce zawitać na konsolę Nintendo. Niemcy mają przenieść ELEX na Nintendo Switch i wiele na to wskazuje, że stosowna zapowiedź może odbyć się już wkrótce.

ELEX to najnowsza produkcja niemieckiego Piranha Bytes. Twórcy serii Gothic i Risen zdecydowali się przygotować zupełnie nową markę, która zgarnęła oceny na poziomie 61%. Twórcy wyraźnie nie poradzili sobie z okiełznaniem błędów, ale na szczęście dzięki licznym łatkom, udało się poprawić niedoskonałości kodu.

Elex - recenzja gry. Duch Gothica w starciu z archaizmami

Dotychczas nic nie zwiastowało pojawienia się ELEX na Nintendo Switchu, jednak ogromne zainteresowanie konsolą mogło zachęcić deweloperów do pracy nad urządzeniem Japończyków. THQ Nordic coraz chętniej wrzuca swoje marki na różne platformy, więc mogliśmy się spodziewać, że korporacja zainteresuje się nową platformą Big N.

Zdaniem GameStop Denmark oraz brazylijskiej organizacji nadającej ograniczenia wiekowe grom wideo, De Blob, Legend of Kay Anniversary, Rad Rogers oraz właśnie ELEX mają trafić na Nintendo Switcha.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że w lipcu ubiegłego roku Reinhard Pollice, czyli dyrektor produkcji z THQ Nordic narzekał na podzespoły „Przełącznika”. Od tego czasu sporo się zmieniło, Nintendo Switch otrzymał kolejne grube produkcje, więc bardzo możliwe, że wydawca zmienił zdanie.

ELEX na Nintendo Switch brzmi kusząco, ale czy Piranha Bytes zdoła przenieść ten tytuł? Z jednej strony chciałbym zagrać w tego RPG-a na sprzęcie Big N, lecz obawiam się odrobinę o jakość wykonania.

Źródło: http://www.japanesenintendo.com/post/170199465729

Tagi: brazylia Elex nintendo switch piranha bytes plotka