Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.01.2018 17:06
SEGA inwestuje w Europę. Firma wyda grę byłych twórców Beyond: Dwie Dusze i Heavy Rain
560V

SEGA inwestuje w Europę. Firma wyda grę byłych twórców Beyond: Dwie Dusze i Heavy Rain

SEGA zdecydowała się zaprezentować kolejny projekt. Korporacja nawiązała współpracę ze studiem pracującym nad narracyjną produkcją. W Interior Night Enter znajduje się wielu doświadczonych deweloperów.

W połowie stycznia informowałem naszych czytelników o współpracy Segi z Two Point Studios. Brytyjczycy ujawnili Two Point Hospital i produkcja zmierza aktualnie wyłącznie na komputery osobiste.

Two Point Hospital to duchowy spadkobierca Theme Hospital. Nad grą czuwa SEGA

Dzisiaj możemy potwierdzić kolejny, bardzo ciekawy ruch. SEGA zdecydowała się zainwestować gotówkę w Interior Night Enter, czyli stosunkowo młodą ekipę, w której znajdują się byli twórcy Beyond: Dwie Dusze, Heavy Rain, czy też Wonderbook: Book of Spells.

Formacja założona przez byłych pracowników Quantic Dream, Slightly Mad Studios oraz wewnętrznych ekip Sony ma zajmować się tworzeniem „ekscytujących, nowych IP” oraz ma dostarczać na rynek „ciekawe doświadczenie”.

„Podpisanie umowy z Interior Night to kolejny wielki krok dla Segi w zakresie pracy z utalentowanymi studiami, niezależnie od tego, czy zostały założone, czy też rozpoczynają nową podróż, a jednocześnie zgłębiają nasze pragnienia do wprowadzania na rynek nowych IP i doświadczeń.”

Powyższe słowa wypowiedział John Clark, wiceprezes z SEGA Europe’a, który jednocześnie podkreślił, że twórcy pracują nad narracyjną produkcją. Będzie to zupełnie nowe IP.   

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: interior night enter SEGA sega europe