Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.01.2018 13:07
Atlus szykuje kilka nowych gier i pyta czy wolimy Persona 6, czy nowe IP
1092V

Atlus szykuje kilka nowych gier i pyta czy wolimy Persona 6, czy nowe IP

Wiemy od paru dni, że Atlus przygotowuje tajemniczą grę akcji dla PlayStation 4. Wygląda na to, że prężnie rozwijającą się japońska firma ma znacznie szersze plany.

Na oficjalnej japońskiej witrynie Atlus pojawiła się rozbudowana ankieta. Atlus pyta w niej fanów o gry, w jakie chcieliby zagrać w najbliższych latach.

Pytania zaczynają się od preferencji gatunkowych: do wyboru gracze mają grę planszową, bijatykę, online'owego RPG-a, taktycznego RPG-a, RPG-akcji lub... nową odsłonę serii Persona, czyli Persona 6. Przy każdej z opcji Atlus pyta o platformę, na której gracze chcieliby zagrać w daną pozycję. Do wyboru mamy tutaj PS4, Switch, PC, PS VR, PS Vita, 3DS i smartfony.

Atlus pyta również fanów, czy chcieliby zagrać w remake którejś ze starszych pozycji - serii Digtal Devil Saga, Devil Summoner, Etrian Odyssey lub Persona. Kolejne pytanie dotyczy tego czy Atlus powinien skupić się na tworzeniu zupełnie nowych IP, czy na znanych już markach lub ich spin-offach. Jeśli odpowiemy twierdząco na pytanie o nowe IP, to Atlus chce wiedzieć, który zespół powinien przystąpić do roboty nad nową marką (Studio Zero, ekipa od Persony, Vanillaware lub zespół od serii Etrian Odyssey).

Bonusowo Atlus dołączył kilka nowych grafik koncepcyjnych, które powstały przy produkcji Project Re Fantasy, nad którym dłubie aktualnie Studio Zero. Rzeczone obrazki znajdziecie w naszej galerii.

Źródło: https://www.dualshockers.com/persona-6-ps4-pc-switch/

Tagi: Atlus persona Persona 5 persona 6 Vanillaware