Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.01.2018 11:26
PlayStation League w Polsce. Nowe zmagania w 3 grach. Sony ujawnia listę nagród
1589V

PlayStation League w Polsce. Nowe zmagania w 3 grach. Sony ujawnia listę nagród

W ustach części graczy pozostał niesmak po zamieszaniu z rozgrywkami Ligi PlayStation na Warsaw Games Week 2017. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie lepiej i że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Sony ujawniło właśnie pierwsze informacje dotyczące PlayStation League 2018.

Niedługo rusza piąty sezon PlayStation League. Tym razem gracze będą prowadzić zmagania w trzech tytułach: FIFA 18, Rainbow Six: Siege oraz Gran Turismo Sport. Jak zwykle na najlepszych zawodników i drużyny czekają nagrody.

10 najlepszych gier na PlayStation 4

Dla zwycięzców turnieju FIFA 18 czeka oprócz pucharu konsola PS4 Pro, PlayStation VR i abonament PS Plus na 3 miesiące. Zwycięzca rozgrywek w Gran Turismo Sport otrzyma taki sam pakiet nagród. Z kolei drużyna, która zwycięży w Rainbow Six: Siege dostanie 5 pucharów, PS4 Pro, DualShocka 4, konto PS Plus na 3 miesiące, figurkę Chibi Six, grę Ghost Recon Wildlands, South Park Fractured But Whole oraz Assassin's Creed Origins.

Poniżej znajdziecie wstępny opis każdego z turniejów. Jak zwykle zmagania zaczynać się będą od rundy kwalifikacyjnej. Sony nie podało jeszcze żadnych terminów. Informacje na ten temat będą się pojawiać na stronie PlayStationLeague.pl.

FIFA 18:

Przed rozpoczęciem fazy ligowej w FIFA 18 przeprowadzone zostaną turnieje kwalifikacyjne. Przewidziano cztery otwarte rundy, do których mogą zapisać się wszyscy chętni, którzy nie brali udziału w czwartym sezonie PlayStation League. Z każdego turnieju do kolejnej fazy kwalifikacji awansuje po czterech graczy. Następnie zostaną oni rozstawieni w czteroosobowych grupach, z których do fazy finałowej awansuje po dwóch. W play-offach wystarczy, by wygrać jeden mecz, by dołączyć do grona uczestników fazy ligowej piątego sezonu.

W trakcie samej fazy ligowej zawodnicy nie będą już rywalizować ze sobą w formacie dwumeczów. Od teraz każdy zagra po jednym spotkaniu ze wszystkimi rywalami. Najlepsza szóstka trafi do drabinki finałowej, przy czym zdobywcy pierwszej i drugiej lokaty w tabeli zostaną rozstawieni bezpośrednio w półfinałach.

Rainbow Six: Siege:

W Rainbow Six: Siege ponownie odbędą się cztery otwarte turnieje kwalifikacyjne, w których do zdobycia będą punkty rankingowe. Najlepsza ósemka klasyfikacji generalnej awansuje do fazy grupowej podzielonej na dwa koszyki. Po dwa zespoły przejdą do play-offów, gdzie odbędzie się bezpośrednia rywalizacja o nagrody i tytuł mistrzowski. Tym razem jednak wszystkich uczestników obowiązywać będzie weryfikacja składów, a szczegółowe zasady zostaną przedstawione już wkrótce.

Gran Turismo Sport:

Kierowcy rywalizujący w Gran Turismo Sport będą mogli wziąć udział w sześciu turniejach kwalifikacyjnych, w których najszybsi z nich otrzymają cenne punkty rankingowe. Dziesięciu graczy z najwyższym wynikiem znajdzie się na linii startowej finałowego wyścigu ze wspólnego startu, podczas którego zmienione zostaną zasady rozstawienia.

Nagrody w PlayStation League 2018:

FIFA 18:

  • 1 miejsce – Puchar, PlayStation 4 pro, PlayStation VR, konto PS PLUS na 3 miesiące
  • 2 miejsce – Puchar, PlayStation VR, konto PS PLUS na 3 miesiące
  • 3 miejsce – Puchar, DualShock 4, PlayStation Camera, PS Store na 100zł, konto PS PLUS na 3 miesiące

Gran Turismo Sport:

  • 1 miejsce – Puchar, PlayStation 4 Pro, PlayStation VR, PS PLUS na 3 miesiące
  • 2 miejsce – Puchar, PlayStation VR, PS PLUS na 3 miesiące
  • 3 miejsce – Puchar, DualShock 4, PlayStation Camera, PS Store na 100 zł, PS PLUS na 3 miesiące

Rainbow Six: Siege:

  • 1 miejsce – 5x: Puchar, PlayStation 4 PRO, DualShock 4, konto PS PLUS na 3 miesiące, figurka Chibi Six, Ghost Recon Wildlands, South Park Fractured But Whole, Assassin's Creed Origins
  • 2 miejsce – 5x: Puchar, PlayStation VR, konto PS PLUS na 3 miesiące, South Park Fractured But Whole, figurka Chibi Six, Ghost Recon Wildlands
  • 3 miejsce – Puchar, DualShock 4, PlayStation Camera, PS Store na 100 zł, PS PLUS na 3 miesiące, figurka Chibi Six, Ghost Recon Wildlands

Źródło: https://playstationleague.pl/poland/playstationliga/news/274685

Tagi: liga playstation PlayStation 4 playstation league 2018 polska Sony