Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 21.01.2018 18:49
Dragon Quest Builders. Edycja na Nintendo Switch działa w HD i 60 klatkach na sekundę
860V

Dragon Quest Builders. Edycja na Nintendo Switch działa w HD i 60 klatkach na sekundę

Dragon Quest Builders jest bardzo ciekawą alternatywą wobec Minecfrafta dla osób, które preferują bardziej klimaty zbliżone do gier jRPG, aniżeli typowych sandbox'ów, gdzie zadziać może się absolutnie wszystko. 

Dzieło Square Enix doskonale miesza ze sobą ducha serii Dragon Quest z ideą wolności twórczej, jaką dał nam Minecraft. Nie tak dawno temu tytuł wyszedł w pełnej krasie na Nintendo Switch i pokazał, że mała konsolka Japończyków może dorównać w tego typu grach im wersjom z PS4.

Podczas gdy produkcja SE działa na PS4 w 1080p, na potrzeby mocy Switcha zbito całkowitą rozdziałkę jedynie do 720p, co może nieco wadzić na dużym ekranie, choć według Digital Foundry, raczej nie ma aż takiego znaczenia, albowiem mimo mniejszej liczby pikseli, całość wygląda niemalże identycznie zarówno na PlayStation 4 jak i Nintendo Switch.

Niestety tak jak w przypadku konsoli Sony, tak i na przenośnej zabawce Ninny gra nie zawsze jest w stanie utrzymać stałe 60 klatek na sekundę i zdarzają jej się okazjonalne spadki na poziom 50-52 FPS-ów. Oczywiście to także raczej nie przeszkadza, albowiem Dragon Quest Builders jest dziełem raczej powolnym, aniżeli wymagającym precyzji akcyjniakiem.

Dragon Quest Builders: Switch vs PS4/PS4 Pro Graphics Comparison

Tagi: