Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.01.2018 08:32
Ubisoft "kocha PC". Wydawca przekonuje, że zabawa na PC jest lepsza od konsol
3633V

Ubisoft "kocha PC". Wydawca przekonuje, że zabawa na PC jest lepsza od konsol

Czy granie na PC jest lepsze od rozrywki na konsolach? Jeśli weźmiemy pod uwagę takie aspekty jak zamulające system zabezpieczenia DRM czy działania cheaterów/hakerów w grach online, to niekoniecznie. Ubisoft uważa jednak, że jest inaczej.

Ubisoft wydał filmik, w którym przekonuje graczy, że "PC jest głównym motorem innowacji" i że "coraz więcej osób zdaje sobie sprawę o ile lepszy może być pecet".

Battlegrounds na PC psute przez oszustów. Aresztowano 120 cheaterów

W rzeczonym filmiku na temat grania na PC wypowiedział się Darko Supe, programista z Ubisoftu, który twierdzi, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jakie możliwości daje zabawa na PC. Wg Christophe'a Grandjeana, menadżera z Ubisoftu, dla wielu deweloperów to właśnie pecety są podstawowym standardem i wiodącą platforma przy tworzeniu nowych gier. Z kolei Veith Hellmich z Ubisoftu stwierdził, że obecnie na PC dochodzi do największych innowacji w graniu. Pracownik korporacji woli rozgrywkę na PC w związku z bogactwem zawartości, które płynie od społeczności moderów i z różnych niszowych gatunków.

Filmik kończy się stwierdzeniem, że Ubisoft kocha PC. Złośliwi mogliby powiedzieć, że wielka firma jest raczej zakochana w dochodach płynących z cyfrowej platformy Uplay, która rywalizuje ze Steam i Origin. My nie jesteśmy jednak złośliwcami, więc tego nie powiemy. Warto w tym miejscu przypomnieć tylko o ostatnich sukcesach zabezpieczeń antypirackich Denuvo. Ostatnia wersja tego DRM opiera się atakom piratów już od ponad 3 miesięcy, co oczywiście wprowadza wydawców w fantastyczny humor (wiele gier AAA Ubisoftu wykorzystuje ten system DRM). Jednym z największych problemów rynku PC jest szalejące cały czas na tej platformie piractwo. Firmy mają wielką nadzieję, że najnowsze rozwiązania Denuvo na dobre uzdrowią sytuację na tym polu.

 

Źródło: YouTube

Tagi: denuvo komputery pc pc master race Ubisoft uplay