Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.01.2018 14:10
Metal Gear Survive bez tajemnic. Gameplay zdradza wszystkie informacje o grze
1304V

Metal Gear Survive bez tajemnic. Gameplay zdradza wszystkie informacje o grze

Wielka walka o życie w świecie przepełnionym truposzami? Metal Gear Survive nie jest typową odsłoną legendarnej serii Hideo Kojimy, ale Konami ma plan, który został zaprezentowany na nowych fragmentach rozgrywki. Pomimo ogólnej nagonki, tytuł nie wygląda źle.

Przyglądam się Metal Gear Survive od kilkunastu minut i mam jedno wrażenie – ta gra nie powinna nigdy nazywać się MetaL Gear… I mam wrażenie, że gdyby Konami podjęło inną decyzję dotyczącą nazwy, to Japończycy mogliby nawet liczyć na większą sprzedaż.

Przeczytajcie zapowiedź Metal Gear Survive

Twórcy zdecydowali się na odważny ruch – wykorzystali własne uniwersum i muszą teraz zmierzyć się z opinią rozgniewanych fanatyków. Studio stoi teraz przed trudnym zadaniem, bo Metal Gear Survive jako gra… Nie wygląda źle.

Koncepcja jest odrobinę szalona – tajemnicza planeta, walka z dziwnymi stworami, rozbudowa bazy, hodowanie jedzenia, przyjmowanie ludzi do opieki nad miejscówką – jednak szczerze? Chętnie zagram i przekonam się, czy Konami wykorzystując znane motywy potrafiło ubrać je w zgraną całość.

Mam przy tym nadzieję, że Konami faktycznie pracuje nad pełnoprawną kontynuacją Metal Gear Solid, ponieważ chciałbym sprawdzić, czy ta seria ma jakiekolwiek szanse bez umysłu Kojimy.  

Testy Metal Gear Survive odbędą się w dniach 18-21 stycznia i do zabawy mogą dołączyć posiadacze PlayStation 4 i Xboksów One.

Źródło: YouTube.com

Tagi: gameplay Konami metal gear survive