Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.01.2018 18:36
Wushu Studios zaoferuje świeże podejście do gier. W składzie czołowi deweloperzy Motorstorm i Driveclub
522V

Wushu Studios zaoferuje świeże podejście do gier. W składzie czołowi deweloperzy Motorstorm i Driveclub

Sony zdecydowało się zamknąć Evolution Studios i część deweloperów dołączyła do Codemasters. Twórcy pracują nad ONRUSH, ale jak się okazuje, najważniejsza część ekipy dopiero dzisiaj przedstawiła swoje plany. Poznajcie Wushu Studios.

Wushu Studios to zespół byłych pracowników Evolution Studios. Ekipa wcześniej przygotowywała Motorstorm i Driveclub, ale Japończycy zdecydowali się zrezygnować z zespołu.

Evolution Studios zamknięte! Twórcy Driveclub muszą szukać pracy

W ubiegłym roku poznaliśmy ONRUSH, które zostało zapowiedziane jako „nowa gra byłych twórców Driveclub oraz Motorstorm”, jak się jednak okazuje – najważniejsi ludzie z Evolution Studios zdecydowali się nie dołączać do Codemasters.

Alan McDermott został szefem Wushu Studios, w skład którego wchodzą między innymi Nigel Kershaw (reżyser Motorstorm: Pacific Rift) i Stuart Trevor (dyrektor artystyczny takich tytułów jak Dark Souls i Saints Row). W zespole znajduje się podobno czołówka twórców Motorstorm i Driveclub.

Zespół ma siedzibę w Londynie i 11 deweloperów od września ubiegłego roku pracuje nad prototypem zupełnie nowej marki umiejscowionej w świecie science-fiction. McDermott podkreśla, że jego ekipa ma odejść od typowego AAA i przygotować gry oparte o ciekawe mechaniki. Wushu Studios zaoferuje graczom „odświeżające wrażenia”.

Na pierwszą grę Wushu Studios zaczekamy pewnie dwa, trzy, a może nawet pięć kolejnych lat, ale warto wiedzieć o tym zespole. Pewną ciekawostką jest fakt, że szefem marketingu zespołu został… shinobi602, który przez lata dostarczał gorące przecieki.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: evolution studios PlayStation 4 Sony wushu studios