Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.01.2018 21:00
Monster Hunter World na efektownej rozgrywce - wielkie bestie i piękny świat
954V

Monster Hunter World na efektownej rozgrywce - wielkie bestie i piękny świat

Capcom podgrzewa atmosferę przed nadciągającym Monster Hunter World. Do premiery pozostały już dwa tygodnie, więc możemy spojrzeć na świeży gameplay. Japończycy pokazali zupełnie nowy świat i opowiadają o wersji na PC.

26 stycznia wyruszymy na polowanie. Capcom właśnie na ten dzień zaplanował premierę Monster Hunter World i produkcja trafi aktualnie wyłącznie na PlayStation 4 i Xboksa One. Edycja na komputery osobiste zadebiutuje w drugiej połowie roku.

Producent Monster HunterWorld nie jest zainteresowany lootboxami. Jego zdaniem ten pomysł nie ma sensu

Ryozo Tsujimoto wyjaśnił w trakcie ostatniego wywiadu powód opóźnienia premiery na PC – jest to pierwsza część z serii Monster Hunter, która trafi na komputery osobiste, więc autorzy chcą wprowadzić na rynek dopracowany produkt. Autorzy nie posiadali odpowiednich zasobów, by tworzyć jednocześnie trzy wersje. Producent nie ukrywa, że jego zespół musi zająć się dodatkowymi elementami – przykładowo w przypadku konsolowego wydania studio korzysta z gotowego matchmakingu z PlayStation Network oraz Xbox Live, ale "blacha" wymaga stworzenia wszystkiego od podstaw.

Studio jednocześnie zaprasza widzów na kolejny pokaz Monster Hunter World. Gameplay prezentuje Coral Highlands, czyli zupełnie nową lokację stworzoną na potrzeby najnowszej produkcji. Twórcy w tym wypadku oferują rozległe tereny przepełnione kolorowymi koralowcami.

Na rozgrywce zobaczycie walkę z między innymi Paolumu – to również świeżutka bestia debiutująca dopiero w Monster Hunter World. Stwór to połączenie nietoperza z wiwerną. która w trakcie eksploracji wykorzystuje ciekawą zdolność – w szyi potwora znajduje się specjalny worek, do którego Paolumu zasysa powietrze i dzięki tej umiejętności może się unosić.

Źródło: YouTube.com

Tagi: