Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.01.2018 14:34
Microsoft: Xbox zanotował lepszy wynik od PlayStation 4 w grudniu
2747V

Microsoft: Xbox zanotował lepszy wynik od PlayStation 4 w grudniu

Sony w tym tygodniu potwierdziło kolejny, wyjątkowy rezultat PlayStation 4. Amerykanie nie dzielą się dokładnymi szczegółami, ale zdaniem przedstawiciela korporacji, w grudniu w USA to właśnie Xbox One cieszył się większą popularnością od konsoli Japończyków.

Sony w nocy z poniedziałku na wtorek opublikowało informację prasową dotyczącą sprzedaży między innymi PlayStation 4 w okresie świątecznym z całego świata. 

PlayStation 4 z fantastycznym wynikiem podczas świąt. Sony chwali się rezultatami

Microsoft nie zdecydował się ujawnić konkretniejszych danych, jednak Aaron Greenberg zdradził, że Xbox One odnotował najlepszy grudzień w historii Xboksa One w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiciel amerykańskiej korporacji podziękował fanom za wsparcie:

„Dziękuję wszystkim, którzy wsparli Xboksa One podczas świąt. NPD Group właśnie ogłosiło najwyższą liczbę sprzedanych Xboksów One w grudniu w naszej historii, z niecierpliwością oczekuję na wielki, 2018 rok!”

Microsoft nie podaje dokładnych danych, więc jeden z fanów odpowiedział wprost – „W oparciu o ten tweet mam wrażenie, że najchętniej kupowaną konsolą był Nintendo Switch lub PlayStation 4.”. Zazwyczaj przedstawiciele dużych korporacji nie podejmują dialogu, ale Greenberg kontynuował:

„Chciałem tylko podziękować ludziom za wsparcie i niesamowity sukces po premierze Xboksa One X. Ale tak, Xbox zanotował lepszy wynik od PlayStation 4 w grudniu w przypadku konsol 8 generacji według NPD, podczas gdy Nintendo również odnotowało świetny miesiąc, ponieważ Nintendo Switch było najchętniej kupowaną konsolą.”

Aaron Greenberg odniósł się do rezultatów wygenerowanych w Stanach Zjednoczonych i chociaż na początku nie zamierzał wspominać o konkretach, to w drugiej wiadomości podkreślił – najchętniej kupowaną konsolą ostatniego miesiąca 2017 roku w USA był Nintendo Switch, ale Xbox One odniósł lepszy rezultat od PlayStation 4.

Źródło: Twitter.com

Tagi: