Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.01.2018 14:04
Xbox pracuje nad „karierą”. Konsola otrzyma zupełnie nowy system rozwoju gracza
2183V

Xbox pracuje nad „karierą”. Konsola otrzyma zupełnie nowy system rozwoju gracza

Microsoft może na tegorocznym E3 przedstawić sporą ciekawostkę, która skłoni graczy do spędzania dodatkowych godzin ze swoimi ulubionymi produkcjami. Według najnowszych plotek powstaje specjalny system odpowiedzialny za karierę.

Microsoft ma wielki plan na rozwój systemu Xboksa One. Najnowsze przecieki sugerują przygotowanie systemu nazwanego „kariera”. Gracze otrzymają możliwość uczestniczenia w aktywnościach, dzięki którym zgarną dodatkowe nagrody.

Sea of Thieves z zamkniętą betą. Znamy datę i szczegóły

Pierwsze informacje na temat innowacji pojawiły się już w ubiegłym roku, jednak dopiero teraz dziennikarze Windows Central wpadli na konkrety. Amerykanie pracują nad systemem śledzącym ogólne osiągnięcia i umiejętności gracza.

Użytkownik otrzyma możliwość brania udziału w specjalnych wydarzeniach, będzie wykonywał zadania, zgarniał punkty doświadczenia do awatara, a nawet otrzyma specjalne skrzynki z nagrodami dla wirtualnej postaci.

Pomysł wydaje się naprawdę interesujący, ponieważ wygląda na to, że Microsoft zamierza w ten sposób rozwinąć system osiągnięć – Mike Ybarra w ubiegłym roku wspominał o stworzeniu systemu, który wyróżni graczy. Przykładowo – jeśli Adam jest najlepszym graczem w FIFA 18, ale gra tylko w ten tytuł, to nie zgarnia wielu achievementów, więc nie jest w żaden sposób wyróżniony. Jednak dzięki „karierze”, Amerykanie pokażą fanów i wyróżnią ich.

„Będziemy się wspaniale bawić w tym zakresie pozwalając ludziom zaprezentować siebie i przedstawiając ich historię grania oraz tego jakim typem gracza są.”

Osiągnięcia na Xboksie One oraz Xboksie 360 mają wielu fanów, ale miło, że Microsoft przygotowuje takie propozycje, które mogą jeszcze bardziej zachęcić graczy do cieszenia się elektroniczną rozgrywką.   

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2018-01-10-microsoft-planning-xbox-career-system-with-avatar-loot-crate-rewards-report

Tagi: kariera Microsoft mike ybarra xbox one