Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.01.2018 14:35
Battalion 1944 na zwiastunie. Shooter umiejscowiony w czasach II wojny światowej trafia do Early Access
638V

Battalion 1944 na zwiastunie. Shooter umiejscowiony w czasach II wojny światowej trafia do Early Access

Dobre wieści dla fanów straoszkolnych shooterów umiejscowionych w przeszłości. Square Enix potwierdziło informacje dotyczące Battalion 1944. Gra już w przyszłym miesiącu trafi do programu Wczesnego Dostępu, więc z tej okazji możemy spojrzeć na zwiastun. 

Już pod koniec ubiegłego roku zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Bulkhead Interactive potwierdziło bardzo niską cenę produkcji, którą kupimy za mniej niż 70 zł. 

Battalion 1944 w bardzo niskiej cenie, ponieważ autorzy chcą prezentować uczciwe podejście

Dzisiaj możemy potwierdzić, że Battalion 1944 będzie dostępne do zainteresowanych już pierwszego lutego! Gra aktualnie trafi do programu Early Access na Steam, jednak w kolejnych miesiącach możemy liczyć na konsolowe wydanie. Warto wspomnieć, że jeszcze przed wydaniem odbędą się testy beta – w dniach 19-21 stycznia sympatycy strzelanek otrzymają możliwość sprawdzenia tytułu. Dostęp do rozgrywki jest ograniczony – tylko dla fundatorów (Kickstarter i Humble Bundle).

Tytuł powstaje od 2016 roku – wtedy to deweloperzy zdecydowali się na akcje crowdfundingową na Kickstarterze, która spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem. Twórcy od tego czasu pracują nad rozwojem koncepcji, ale to właśnie fani mają pomóc w ostatnich szlifach.

 W Battalion 1944 nie otrzymamy fabularnej kampanii, jednak autorzy obiecują niezapomniane wrażenia w trybie sieciowym – zespół stawia na staroszkolne strzelanie, w którym gracze będą musieli wykazać się umiejętnościami.  

Źródło: YouTube.com

Tagi: Battalion 1944 beta Bulkhead Interactive data premiery early access Square Enix