Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.01.2018 13:34
Paszport Polityki dla twórców Observer. Wielkie wyróżnienie Bloober Team
623V

Paszport Polityki dla twórców Observer. Wielkie wyróżnienie Bloober Team

Wielkie wyróżnienie dla autorów Observer. Twórcy z Bloober Team zostali docenieni i otrzymali Paszport Polityki w kategorii Kultura Cyfrowa. Studio zostało docenione za ostatnią, przerażającą opowieść.

Bloober Team to studio zlokalizowane w Krakowie. Twórcy przygotowują gry od wielu lat, jednak ostatnie lata są dla zespołu wyjątkowo udane. Deweloperzy w 2016 roku wrzucili na rynek Layers of Fear, a w ubiegłym udostępniło przerażający Observer.

Observer - recenzja gry. Bloober awansował do pierwszej ligi

To właśnie ten drugi tytuł sprawił, że Bloober Team zostało docenione. Paszport Polityki otrzymali Mateusz Lenart, Andrzej Mądrzak i Wojciech Piejko, którzy zdaniem organizatorów podążają własną drogą:

„Za konsekwentne podążanie własną drogą i rzadką umiejętność godzenia twórczych ambicji z realiami trudnego dla wymagających produkcji rynku.”

To bez wątpienia wielkie wyróżnienie, które powinno napędzić Bloober Team. Twórcy z Krakowa nie zawsze odnosili oszałamiające sukcesy, jednak możemy śmiało uznać, że deweloperzy znaleźli swoje miejsce w wielkim świecie gier wideo i ich horrory doceniają gracze z całego świata.

Zdaniem organizatorów, twórcy w świetny sposób potrafią wykorzystać swój produkt i odpowiednio zaprezentować go w świecie:

„Bloober Team to przykład dojrzałości w postrzeganiu swoich gier jako produktów rynkowych, które w przypadku małego polskiego studia – a zatem bez szans na wielki budżet reklamowy – muszą zapewnić sobie rozgłos dzięki niekonwencjonalnym zabiegom marketingowym. „Observer”, którego akcja rozgrywa się w dystopijnym Krakowie 2084 r., zwiększył swą siłę przebicia dzięki znakomitym decyzjom obsadowym. Głównego protagonistę, detektywa Daniela Lazarskiego, zagrał Rutger Hauer, w środowisku miłośników SF wielbiony za kultową rolę androida klasy Nexus-6 w „Blade Runnerze” Ridleya Scotta – filmie, którego kontynuacja trafiła na ekrany niedługo po premierze „Observera”, co z pewnością miało przełożenie na duże zainteresowanie tą kreacją. Partneruje mu trudno rozpoznawalny w swym cyfrowym wcieleniu, debiutujący w przemyśle gier wideo, Arkadiusz Jakubik.”

Gratulacje dla całego Bloober Team i… Czekamy na więcej! Tak prezentuje się lista nominowanych w kategorii Kultura Cyfrowa:

  • Artur Kordas, Jakub Kuć, Gustaw Stachaszewski (Acid Wizard Studio)
  • Mateusz Lenart, Andrzej Mądrzak, Wojciech Piejko (Bloober Team)
  • Wojciech Pazdur (The Farm 51)

Źródło: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/paszporty/1733494,1,m-lenart-a-madrzak-i-w-piejko-bloober-team-laureatami-paszportow-polityki-w-kategorii-kultura-cyfrowa.read

Tagi: Bloober Team kultura cyfrowa Observer paszport polityki