Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2018 16:32
Najchętniej kupowane gry 2017 roku. Nintendo zdominowało zestawienie Amazonu
935V

Najchętniej kupowane gry 2017 roku. Nintendo zdominowało zestawienie Amazonu

Kolejna firma zdecydowała się podsumować ostatnie 12 miesięcy. Amazon opublikował listę najchętniej kupowanych produkcji 2017 roku i zestawienie zostało niemal totalnie zdominowane przez Nintendo.

Nintendo nie bierze jeńców? W 2017 roku firma świętowała sukces za sukcesem, a najlepszym potwierdzeniem tych słów jest najnowsze zestawienie Amazonu. Firma opublikowała listę najchętniej kupowanych gier.

Elex, Battle Chasers: Nightwar, Styx: Master of Shadows i więcej w promocji na Xbox Live

W co grali Amerykanie w 2017 roku? W gry Nintendo. Na dziesięć przedstawionych poniżej produkcji, aż siedem zadebiutowało wyłącznie na sprzętach Big N. Jest to niezwykła sytuacja, która pokazuje dominację korporacji z Stanach Zjednoczonych.

Super Mario Odyssey, Mario Kart 8 Deluxe i The Legend of Zelda: Breath of the Wild zmiażdżyły konkurencję i pewną ciekawostką jest fakt, że „kotlet” z Marianem zgarnął srebro – jak widać mieszkańcy USA potrafią docenić dobrego burgera. Jedynym ekskluzywnym tytułem z biblioteki PlayStation 4 jest Horizon: Zero Dawn – gra Holendrów pobiła nawet Call of Duty: WWII. Tytuły Microsoftu nie zdołały przebić się do zestawienia.

Jednocześnie podkreślam, że wyniki Call of Duty: WWII, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Pokemon Ultra Sun/Moon mogłyby wyglądać odrobinę inaczej, jednak Amazon nie sumuje wyników platform oraz wersji.

Pewną ciekawostką jest na pewno informacja, że wśród najchętniej kupowanych gamingowych produktów 2017 roku są… Doładowania PlayStation Store – 20$ i 10$ kody pobiły nawet Super Mario Odyssey.

Najchętniej kupowane gry 2017 roku wg Amazonu: 

  1. Super Mario Odyssey
  2. Mario Kart 8 Deluxe
  3. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo Switch)
  4. Horizon: Zero Dawn
  5. Call of Duty: WWII (PS4)
  6. Call of Duty: WWII (Xbox One)
  7. Splatoon 2
  8. Pokemon Ultra Sun
  9. Pokemon Ultra Moon
  10. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Wii U)

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/super-mario-odyssey-more-switch-games-top-amazons-/1100-6455871/

Tagi: amazon sprzedaż sprzedaż gier tweet