Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2018 00:23
Samsung na CES 2018, czyli nowy sprzęt i inteligentny dom dla wszystkich
1186V

Samsung na CES 2018, czyli nowy sprzęt i inteligentny dom dla wszystkich

Samsung zaprosił dziennikarzy z całego świata na swoją wielką konferencję podczas CES 2018. To właśnie na tym wydarzeniu mogliśmy spojrzeć na nową wizję inteligentnego domu, a dodatkowo firma zaprezentowała kilka nowych urządzeń.

Na początku imprezy Samsung przekonywał do swojej wizji interaktywnego domu. Przykładowo lodówka może stać się Waszym centrum rozrywki, ponieważ na jej ekranie dostosujemy jasność światła w pokoju, sprawdzimy kamerę w pokoju dziecka lub zerkniemy na podgląd z domofonu. Urządzenia będą napędzane Samsung Bixby, czyli nowoczesnym asystentem, który pozwoli zaplanować dzień, czy też przypomina nam o ważnym spotkaniu. Pomoc pojawi się również w nowych telewizorach.

Samsung prezentuje 146-calowy telewizor MicroLED. Dzisiaj konferencja na CES 2018

W kilku słowach przedstawiciele Samsunga wspomnieli o technologii MicroLED, o której miałem już okazję dzisiaj wspomnieć na portalu – powyżej znajdziecie odnośnik prezentujący propozycję korporacji.

Samsung Notebook 7 Spin 2018 to nowy model 13,3-calowego notebooka, który jest prezentowany jako „nowa generacja”. Urządzenie posiada obrotowy (360 stopni) ekran dotykowy FHD PLS i charakteryzuje się grubością na poziomie 18,5mm i wagą 1,53 kg. Na początku sprzęt będzie dostępny tylko w jednej konfiguracji – czterordzeniowy procesor Intel Core i5 SoC, 8GB Ramu, dysk Samsunga SSD 256GB, czytnik linii papilarnych kompatybilny z Windows Hello, 3x USB, HDMI.

Samsung Flip to interaktywna, cyfrowa, 55-calowa tablica, która pozwoli użytkownikom na wykonywanie prezentacji na nowym poziomie. Urządzenie przyda się głównie w firmach, jednak interesująco na pewno wygląda możliwość bezprzewodowego podłączenia z telefonem – wystarczy zbliżyć smartfon do tablicy, a po chwili otrzymujemy pełny dostęp do urządzenia.

I… To by było na tyle. Jeszcze podczas krótkiej prezentacji włodarze Samsunga opowiadali o inteligentnej współpracy z samochodem, jednak nie będę ukrywał, że liczyłem po tej konferencji na znacznie więcej. Na szczęście jeszcze wcześniej korporacja pokazała dwa dodatkowe urządzenia, o których mogę tutaj wspomnieć.

Samsung LCD 8K QLED 85” – jeśli nie przekonuje Was wizja 146-cali, to może sięgniecie po „zwykłe” 85? Samsung również ujawnił na CES 2018 telewizor oferujący rozdzielczość 8K

Samsung QLED Monitor 34” –  zakrzywiony ekran (1500K), 178-stopniowy kąt widzenia, rozdzielczość na poziomie 3440 x 1440 pikseli (21:9), a dodatkowo Thunderbolt 3. Sprzęt o wyjątkowym rozmiarze i ciekawym wyglądzie trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Tagi: ces CES 2018 LCD QLED samsung