Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2018 20:01
Apple publikuje nowe zabezpieczenia w celu ochrony użytkowników przed atakami Spectre
620V

Apple publikuje nowe zabezpieczenia w celu ochrony użytkowników przed atakami Spectre

Inżynierowie z Apple nie mogą w ostatnich dniach narzekać na nudę. Firma została zmuszona do zaktualizowania swoich zabezpieczeń w celu ochrony użytkowników i stosowne pliki właśnie trafiły do Sieci. Jeśli posiadacie urządzenia z systemem iOS lub macOS powinniście czym prędzej dokonać aktualizacji.

W ostatnich dniach często słyszymy o problemach z procesorami, przez które producenci sprzętów muszą przygotowywać nowe zabezpieczenia. Nie każdej firmie udaje się w odpowiedni sposób zadbać o użytkowników, ale Apple właśnie wydało stosowne aktualizacje.

Apple ma również problemy z procesorami. Wszystkie Maki i urządzenia z iOS narażone na ataki

Specjaliści z Apple przygotowali aż trzy nowe aktualizacje, które mają jeden cel – ochronić Safari oraz WebKit przed atakami Spectre. Opublikowane pliki zajmują się systemami iOS oraz macOS, a jednocześnie poprawiają przeglądarkę Safari.

Korporacja jest bardzo oszczędna w prezentowaniu konkretów dotyczących aktualizacji, jednak warto zaznaczyć, że to „druga runda” poprawek wprowadzonych przez Apple – już wcześniej firma zadbała o pliki, które zajęły się poprawą bezpieczeństwa w swoich produktach.

W ubiegłym tygodniu Apple potwierdziło, że niemal wszystkie urządzenia korporacji były narażone na ataki Spectre i Meltdown, jednak dotychczas nie odnotowano, by jakiekolwiek dane zostały wykradzione od użytkowników sprzętów z jabłkiem na obudowie.

Źródło: https://9to5mac.com/2018/01/08/ios-11-2-2-security-update/

Tagi: Apple iOS ipad iPhone mac