Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2018 19:20
Twórcy Gears of War pracują nad nowym IP dla Xbox One
1040V

Twórcy Gears of War pracują nad nowym IP dla Xbox One

Marcus Fenix mógł wyjechać na małe wakacje. The Coalition dbające nad rozwojem uniwersum Gears of War pracuje od pewnego czasu nad zupełnie nową marką, która powstaje we współpracy ze Storylab Productions.

The Coalition to doświadczone studio. Twórcy powstali w 2010 roku, jednak od tego czasu trzykrotnie zmieniali nazwę. Zespół ma za zadanie rozwijać uniwersum Gears of War, a szefem ekipy jest Rod Fergusson.

Fable 4 od twórców Forza Horizon? Nowy zespół ma pracować nad wielką opowieścią

Zespół jest przepełniony doświadczonymi deweloperami, którzy w 2015 roku zaoferowali posiadaczom Xboksów One Gears of War: Ultimate Edition, a w 2016 roku pozwolili graczom zapoznać się z Gears of War 4.

Szczerze miałem wielką nadzieję, że autorzy już od przeszło roku pracują nad Gears of War 5, jednak według najnowszych informacji – zespół tworzy zupełnie nową markę. Tę wiadomość przedstawiło Storylab Productions, czyli zespół, który wspomagał The Coalition przy tworzeniu czwartych Gearsów. Firma zajmuje się między innymi sesjami motion capture – to właśnie oni zajęli się scenkami przerywnikowymi z Gears of War 4.

Jest to naprawdę interesująca wiadomość, ponieważ zdaniem ostatnich przecieków, The Coalition zajmuje się wskrzeszeniem marki Perfect Dark, jednak jest to znane IP. Odrobinę trudno mi uwierzyć, by Fergusson mógł rozwijać dwa wielkie projekty, ale wiele na to wskazuje, że Fenix powróci dopiero za kilka lat.

Źródło: Twitter.com

Tagi: gears of war microsoft storylab productions The Coalition