Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.01.2018 13:31
Dragon Age. Dark Horse wyda ilustrowaną książkę krasnoluda Varricka
349V

Dragon Age. Dark Horse wyda ilustrowaną książkę krasnoluda Varricka

W BioWare dzieją się złe rzeczy z perspektywy fana serii Dragon Age. Z firmy odchodzą kluczowe osoby, odpowiedzialne za tą role-playową markę. Jak w takiej perspektywie odbierać wieści o materializującej się w realu książce Varricka?

Okazuje się, że EA dobiło targu z Dark Horse Books w kwestii wydawnictwa związanego z Dragon Age 2. Varric, jedna z kluczowych postaci w tym RPG-u, często zachwalał w grze swoją opowieść, która miała być bestsellerem w świecie Thedas. Książka sympatycznego krasnoluda zostanie wydana niedługo w realnym świecie.

Z BioWare odszedł ojciec marki Dragon Age

Przygotowaniem Dragon Age: Hard in Hightown zajęło się Dark Horse Books. Powieść jest krótka - zawiera się w 24 stronach. Reszta objętości dzieła to ilustracje, które zostały wykonane przez przez Stefano Martino, Alvaro Sarrasecę i Andresa Ponce'a. Za 96-stronicowy album mamy zapłacić 20 dolarów. Premiera odbędzie się 31 lipca 2018 r. a zamówienia można składać na Amazon.

Cieszy oczywiście wypływanie tematu marki Dragon Age pod jakąkolwiek postacią, ale z drugiej strony takie wydawnictwa tylko podsycają apetyt na coś więcej. Pytanie tylko czy EA jest jeszcze zainteresowane role-playami skoncentrowanymi na długiej kampanii singleplayer? W ostatnich kilkunastu miesiącach z BioWare odeszły kluczowe postacie odpowiedzialne za serię Dragon Age, rozwiązano ekipę Visceral Games (autorów Dead Space) a samo EA jest mocno skupione na mikrotransakcjach. Trudno więc powiedzieć, czy firma jeszcze kiedyś wróci do Thedas.

Tagi: BioWare Dark Horse dark horse books dragon age ea