Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 07.01.2018 18:48
Nintendo Switch już przegoniło życiowy wynik Wii U w Japonii
1388V

Nintendo Switch już przegoniło życiowy wynik Wii U w Japonii

Nintendo przez bardzo wiele popełnionych przez siebie błędów, niestety straciło okazję na to, aby Wii U okazało się być tak wielkim sukcesem jak Wii, albo chociaż jakimkolwiek sukcesem w ogóle. Na szczęście, sytuacja Switcha jest diametralnie odwrotna!

Nintendo Switch już w przeciągu 9 miesięcy rozeszło się w nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy, co jest wynikiem wprost fantastycznym. Dodatkowo ostatnio pisaliśmy o tym, że Switch jest najszybciej sprzedającą się konsolą w całe historii USA.

Nintendo Switch. Aktualizacja 5.0 może wprowadzić foldery, pokoje, motywy i serwisy wideo!

W Kraju Kwitnącej Wiśni też radzi sobie fantastycznie, sprzedając się szybciej niż swego czasu PlayStation 2! Teraz zaś doszły do nas najnowsze wyniki najnowszej konsolki ojców wąsatego hydraulika i znów sprawiają, że Big N może czuć się dumne.

Okazuje się bowiem, że rezultat, który Wii U wykręciło w Japonii przez okres 5 lat swojego życia, Nintendo Switch wyrobiło w zaledwie 10 miesięcy! Jeśli sprzedaż konsoli utrzyma się na tym poziomie, może się okazać, że całościowo przebije może nawet i wynik legendarnych Wii oraz pierwszego PlayStation (około 101-102 mln sztuk).

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2018/01/nintendo_switch_has_already_surpassed_wii_us_lifetime_sales_in_japan

Tagi: japonia nintendo switch wii u wyniki sprzedaży