Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 07.01.2018 17:03
Gwiezdne Wojny. Disney mimo wszystko wykorzystał kilka pomysłów George'a Lucasa
2398V

Gwiezdne Wojny. Disney mimo wszystko wykorzystał kilka pomysłów George'a Lucasa

Wielu fanów zarzuca Disneyowi, że zniszczył markę Gwiezdnych Wojen. Najważniejszym zarzutem jest niebranie pod uwagę tego, co kiedyś stworzył sam George Lucas, a do tego, że zniszczenie Extended Universe zabiło całą magię tego świata.

I trzeba przyznać, że o ile wyrzucenie całego, mega chaotycznego i niespójnego EU było czymś dobrym, tak prawie całkowite odsunięcie od produkcji nowej trylogii Lucasa, już nie za bardzo.

Mimo wszystko może ucieszyć was fakt, że Disney jak najbardziej zapoznał się z wizją twórcy i w pewnym stopniu wykorzystał jego pomysły. Głos w tej sprawie zabrał Pablo Hidalgo, będący członkiem Lucasfilm Story Group, odpowiedzialnej za spójność nowego EU i filmowej sagi.

Jego zdaniem historia Epizodów VII i VIII jest pewnym połączeniem wizji nowych reżyserów z pomysłem na fabułę, którą skonstruował George Lucas. Chodzi mianowicie o samego Bena Solo, który oryginalnie już od 7 części miał być zagorzałym fanatykiem ciemnej strony mocy, czym zniszczył swoją więź z  Hanem Solo i resztą rodziny.

Według słów Pablo, fabuła którą zaplanował dla siódmej części Lucas, zaczyna się dopiero od połowy epizodu ósmego.

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/nowe-gwiezdne-wojny-zawieraja-w-sobie-kilka-pomyslow-georgea-lucasa-2770014

Tagi: