Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.01.2018 15:59
Naughty Dog traci kolejną czołową postać. Dyrektor kreatywny dołącza do The Avengers Project
769V

Naughty Dog traci kolejną czołową postać. Dyrektor kreatywny dołącza do The Avengers Project

Na przestrzeni kilku ostatnich lat Naughty Dog osiągnęło sporo sukcesów, ale jednocześnie zespół opuściło kilku czołowych deweloperów. Do tego grona dołączył właśnie Shaun Escayg, który zdecydował się pracować nad The Avengers Project.

We wrześniu ubiegłego roku Bruce Straley napisał poruszającą wiadomość, w której pożegnał się z fanami Naughty Dog. Deweloper pracował dla studia od 1999 roku, jednak zdecydował się rozpocząć nowy etap w swoim życiu.

Bruce Straley opuszcza Naughty Dog!

Shaun Escayg nie ma tak bogatego dorobku jak Straley, ale deweloper pracował nad między innymi The Last of Us, rozszerzeniem Left Behind Us, rozwijał Uncharted 4: Kres Złodzieja i był dyrektorem kreatywnym Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.

Sytuacja jest mimo wszystko bardzo ciekawa, ponieważ deweloper zdecydował się dołączyć do Crystal Dynamics i pracować nad wciąż tajnym The Avengers Project – jest to pierwsza gra Square Enix po nawiązaniu wieloletniej i wieloprodukcyjnej współpracy z Marvelem. Tytuł rozwija również Eidos Montreal (twórcy serii Deus Ex).

Ta zmiana barw zapewne nie wpłynie na The Last of Us: Part II, jednak jak widać kolejny twórca zdecydował się opuścić znane i cenione studio.

Tagi: Crystal Dynamics shaun escayg The Avengers Project Uncharted: Zaginione Dziedzictwo