Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.01.2018 14:32
Xbox One X w formie laptopa wygląda nieźle, ale projekt nie ma głębszego sensu
845V

Xbox One X w formie laptopa wygląda nieźle, ale projekt nie ma głębszego sensu

Eddie Zarick przygotował kolejny sprzęt dla graczy, którzy chcą poczuć odrobinę swobody. Przenośny Xbox One X prezentuje się przyzwoicie, jednak twórca tym razem nie zadbał o odpowiednie elementy, więc cały projekt nie powinien podbić rankingów sprzedaży.

Eddie Zarick od wielu miesięcy przygotowuje przenośne wersje konsol. Twórca stworzył PlayStation 4 i Xboksa One/S w formie laptopów, więc tylko kwestią czasu było pojawienie się nowej wersji Xboksa One X.

Xbox One S w formie laptopa wygląda uroczo. Zobaczcie pełną prezentację

Najnowszy sprzęt Microsoftu został włożony w czarny plastik, a najważniejszym elementem zestawu jest oczywiście ekran. Zarick zdecydował się na większy rozmiar monitora (21,5) względem poprzednich produktów, jednak nie zadbał o odpowiednią rozdzielczość – Xbook One X oferuje rozgrywkę w zaledwie 1080p i nie otrzymał wsparcia HDR.

To właśnie z tego powodu taki pomysł nie ma głębszego sensu, bo gracz nie może korzystać z najważniejszych funkcji nowego systemu. Problemem okazuje się również cena, bo taki „ulepszony” sprzęt został wyceniony na 2500 dolarów, czyli około 8650 zł.

Projektant zdecydował się dodać do pomysłu klawiaturę, dzięki której z łatwością klienci będą mogli odpowiadać na wiadomości, czy też pewnie… Grać w niektóre tytuły. Co ciekawe, Zarick wspomina na stronie, że projekt wykorzystuje chłodzenie Xboksa, które jest dostępne na wyposażeniu seryjnym.

Źródło: YouTube.com

Tagi: eddie zarick laptop xbox one x