SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.01.2018 14:00
LawBreakers ogromną porażką. Wydawca mówi o stratach i obwinia PlayerUnknown’s Battlegrounds
2577V

LawBreakers ogromną porażką. Wydawca mówi o stratach i obwinia PlayerUnknown’s Battlegrounds

Najmłodsze dziecko Cliffa Bleszinskiego nie będzie jego największym sukcesem. Wydawca LawBreakers oficjalnie mówi o porażce, stracie wielu milionów i nawet obwinia PlayerUnknown’s Battlegrounds.

8 sierpnia na rynku zadebiutowało LawBreakers, czyli pierwsza gra Boss Key Productions. Za tytuł odpowiada Cliff Bleszinski, który obiecywał graczom unikalną strzelankę przepełnioną miodną rozgrywką i niesamowitymi akcjami.

LawBreakers nie powiedziało ostatniego słowa. Cliff walczy o każdego gracza i obraża dziennikarzy

Gra już na starcie nie mogła poradzić sobie z konkurencją. W sierpniu nie byliśmy świadkami kolosalnych premier, jednak nawet w takich okolicznościach, LawBreakers nie osiągnęło oczekiwanych sukcesów.

Dość prędko na serwerach brakowało chętnych do strzelania, a według aktualnych statystyk Steam – w przeciągu ostatnich 24 godzin maksymalna liczba graczy wyniosła zaledwie 56 sympatyków gatunku. W szczytowym momencie LawBreakers zgromadziło na platformie Valve dokładnie 7472 zawodników.

Sytuację zdecydował się podsumować Nexon, czyli wydawca, który nie ukrywa, że LawBreakers to porażka. Dyrektor finansowy Shiro Uemura zaznaczył, że korporacja nie zamierza w kolejnych raportach uwzględniać rezultatów produkcji, ponieważ oczekiwania były znacznie większe i Nexon musiałby wciąż informować o ogromnych stratach.

Nie otrzymaliśmy konkretnych liczb LawBreakers , ale Nexon w trzecim kwartale 2017 roku stracił około 32,6 miliona dolarów i „większość” z tej liczby to właśnie „zasługa” gry Cliffa Bleszinskiego. Uemura wspomniał, że sporym problemem dla tytułu okazał się między innymi PlayerUnknown’s Battlegrounds:

„Mieliśmy bardzo wysokie oczekiwania co do LawBreakers, jednak czas premiery okazał się niefortunny, szczególnie ze względu na debiut PlayerUnknown’s Battlegrounds, czyniąc sytuacje na rynku bardzo trudną dla wszystkich pierwszoosobowych strzelanek i tym samym dla LawBreakers.”

Źródło: https://www.pcgamesn.com/lawbreakers/lawbreakers-write-off-pubg-failure

Tagi: boss key productions lawbreakers nexon tweet