Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2018 19:01
Nintendo Switch złamany. Hakerzy obeszli zabezpieczenia konsoli
3120V

Nintendo Switch złamany. Hakerzy obeszli zabezpieczenia konsoli

Nintendo odnotowało wyjątkowy start Nintendo Switcha, jednak już na początku nowego roku korporacja może mieć spory problem. Hakerzy potwierdzili „złamanie” konsoli, co może spowodować powstanie między innymi aplikacji homebrew na urządzeniu Japończyków.

Big N szykuje się do ujawnienia wielu nowych produkcji. Zdaniem przecieków firma przygotowuje 15 nowych tytułów, które mogą zostać zaprezentowane jeszcze w styczniu. Wciąż czekamy na potwierdzenie nowego Nintendo Directa.

Nintendo szykuje zapowiedź 15 gier na Nintendo Switch. Impreza jeszcze w styczniu?

Na wstępie na pewno zaznaczę, że nie propaguję w jakikolwiek sposób piractwa, czy też nie zamierzam publikować na portalu dokładnych informacji dotyczących „złamania” jakiejkolwiek konsoli, jednak ta wiadomość może wpłynąć na życie wszystkich posiadaczy Nintendo Switcha.

Na konferencji 34C3 odbyła się bardzo nietypowa prezentacja, ponieważ na wydarzeniu trójka hakerów postanowiła pokazać, w jaki sposób można obejść zabezpieczenia Nintendo Switcha. W tym celu grupa otrzymała dostęp do nowych możliwości konsoli, które są przygotowane wyłącznie dla inżynierów oraz programistów firmy NVIDIA.

Hakerzy potwierdzili, że nie zamierzają upubliczniać plików niezbędnych do obejścia zabezpieczeń, jednak zaprezentowany film z konferencji dokładnie pokazuje, w jaki sposób można dostać się do niedostępnych w normalnej sytuacji funkcji.

Chociaż ekipa pochwaliła się swoim „dokonaniem”, to możemy mieć nadzieję, że nikt nie zdecyduje się na tworzenie emulatorów, czy też kreowanie dodatkowych aplikacji na sprzęt Big N. W sumie i tak w dzisiejszych czasach „złamanie” konsoli nie jest wielkim dokonaniem, ponieważ w przypadku Nintendo Switcha należy posiadać konsolę w wersji 3.0.0, a gdy posiadamy starszy soft, to musimy nabyć pudełkowe wydanie Pokken Tournament DX.

Czy ktokolwiek w dzisiejszych czasach nie dokonuje aktualizacji urządzeń?

Źródło: https://www.theinquirer.net/inquirer/news/3023624/hackers-exploit-the-nintendo-switchs-nivdia-chip-to-open-up-homebrew-potential

Tagi: hakerzy Nintendo nintendo switch tweet