Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2018 15:07
Reżyser serii Devil May Cry zapowiada prezentację nowej gry. Prace znajdują się na ostatniej prostej
809V

Reżyser serii Devil May Cry zapowiada prezentację nowej gry. Prace znajdują się na ostatniej prostej

Od wielu miesięcy czekamy na konkretne informacje dotyczące dużej odsłony serii Devil May Cry i bardzo możliwe, że ubiegłoroczne przepowiednie zostaną spełnione. W sprawie tajemniczego projektu wypowiedział się Hideaki Itsuno.

Hideaki Itsuno‏ to wieloletni pracownik Capcomu. Twórca przez lata pracował nad wieloma ciekawymi tytułami, jednak od 2003 roku jako reżyser zajmuje się głównie światami Devil May Cry oraz Dragon’s Dogma.  

Devil May Cry HD Collection na PlayStation 4 i Xbox One! Znamy datę premiery oraz cenę

O nowym tytule Japończyka słyszeliśmy już w ubiegłym roku. Twórca miał ujawnić grę w 2017 roku, jednak z niewyjaśnionych przyczyn prezentacja została przełożona na następne miesiące. Twórca wyjaśnił sytuację następującymi słowami:

„Szczęśliwego Nowego Roku!
Przykro mi, że w zeszłym roku nie mogłem przedstawić nowego projektu. Rozwój gry znajduje się obecnie w kulminacyjnej fazie. Przygotowuje świetną produkcję, więc proszę czekajcie na nią.”

Jestem przekonany, że gracze z otwartymi ramionami przywitają zapowiedź nowego Devil May Cry oraz kolejnego Dragon’s Dogma, jednak pamiętając ostatnie plotki, Capcom może faktycznie zaprezentować nową przygodę Dantego. Według przecieków deweloperzy byli gotowi do ujawnienia gry w grudniu, jednak Sony, które pokrywa część środków na stworzenie projektu, nalegało, by prezentacja odbyła się na E3 2018.

Źródło: https://www.dualshockers.com/capcoms-hideaki-itsuno-gives-fans-brief-update-new-project/

Tagi: Capcom Devil May Cry dragon's dogma Hideaki Itsuno