Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 17.12.2017 14:24
Jet Set Radio Evolution. Tak wygląda sequel, który odrzuciła Sega, a pokochało Sony
1710V

Jet Set Radio Evolution. Tak wygląda sequel, który odrzuciła Sega, a pokochało Sony

Jet Set Radio jest jedną z najładniejszych, najbardziej stylowych i unikalnych gier, które swego czasu dała nam Sega. I to nie tylko spośród ich biblioteki, ale i w całej branży gier wideo, aż do dziś. Wiedzieliście, że są deweloperzy, którzy wciąż aktywnie walczą o powrót serii?

Niejakie studio Dinosaur Games tak bardzo pragnie powrotu Jet Set Radio, że z własnych środków finansowych postanowiło przygotować własny projekt gry, którą nazwali Jet Set Radio Evolution. Miałby być to sequel, którego akcja dzieje się jakoś po wydarzeniach z oryginału, a przy okazji stanowi zupełnie nowe doznanie w starym, uwielbianym przez fanów stylu.

Red Dead Redemption 2 pojawia się w GTA Online!

Beat i spółka zostali wzięci w obroty prze niezależne studio i po przygotowaniu krótkiego demo technologicznego, ekipa deweloperów udała się z projektem do samej Segi. Jaką odpowiedź usłyszeli po tym, co pokazali Japończykom?

Proste, wymowne, aczkolwiek w ogóle nie wyjaśnione "NIE!". Podczas GDC 2017 projekt pokazano także przedstawicielom Sony, którzy z kolei byli wprost zachwyceni i pokochali pomysł Dinosaur Games.

Właściciel studia powiedział na swoim Twitterze wprost, że kochają serię i nawet jeśli to nie jego studio ma zrobić nowe Jet Set Radio, niech zrobi je po prostu ktokolwiek. Sega nie wyjaśniła im dlaczego odmówiła akceptacji tak dobrego projektu, lecz można się domyślać, że może z tego powodu, że sami już nad czymś pracują.

W naszej galerii zobaczycie sporą paczkę screenów i projektów, zaś poniżej świetne wideo z tech dema przygotowywanej gry.

Jet Set Radio Evolution: Visual Proof of Concept - Dinosaur Games

Tagi:

Nie przegap