Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.12.2017 15:09
Zakaz gry na smartfonach w szkołach. Francja chce zaostrzyć prawo od 2018 roku
667V

Zakaz gry na smartfonach w szkołach. Francja chce zaostrzyć prawo od 2018 roku

Bardzo wyraźny i jednoznaczny sygnał płynie z Francji. Kraj zamierza całkowicie zakazać używania telefonów komórkowych w szkołach od września 2018 roku. Informację przedstawił minister edukacji.

Na bardzo interesujący ruch zdecydowało się francuskie Ministerstwo Edukacji, które zdecydowało się zaostrzyć przepisy dotyczące wykorzystywania w szkołach telefonów komórkowych. Dotychczas uczniowie nie mogą używać sprzętów podczas lekcji, ale od września 2018 roku smartfony mają otrzymać „całkowity zakaz” we wszystkich szkołach podstawowych oraz średnich.

Harry Potter: Hogwarts Mystery to RPG w świecie znanego czarodzieja. Premiera w 2018 roku

Jean-Michel Blanquer, francuski minister edukacji, tłumaczy tę decyzję prostym komunikatem – dzieci zamiast bawić się na przerwach, rozmawiać ze sobą, patrzą wyłącznie w ekrany smartfonów i niesie to ze sobą niedogodności związane z edukacją, ponieważ najmłodsi mają podobno problem z koncentracją przez ciągłe przeglądanie ekranów w telefonach.

„Czy zamierzamy zakazać używania telefonów komórkowych w szkołach? Odpowiedź brzmi: tak”

Temat rozgrzał Francję, bo nie wszyscy zgadzają się z rządem, a wśród „obrońców smartfonów” pojawiają się głosy, że takie urządzenia pomagają w nauce i między innymi dają natychmiastowy dostęp do encyklopedii, czy też kalkulatora.

Jeśli Blanquer dopnie swego, to młodzi Francuzi nie będą mogli przeglądać Internetu, grać w gry, czy po prostu wysyłać wiadomości do mamy – kontakt z rodzicami również pojawia się wśród głosów, według których propozycja ministerstwa edukacji jest idiotyczna.

Warto przy tym zaznaczyć, że to prawdopodobnie szkoły będą musiały dostarczyć przykładowo szafki, do których zostaną schowane urządzenia. Aktualnie rząd nie przedstawił jasnych informacji dotyczących funkcjonowania zakazu.

Wspominam o tym na portalu, bo jest to bez wątpienia ciekawe zagadnienie. Pewnie każdy użytkownik PPE.pl posiada telefon, pewnie wielu korzysta z nich w szkołach, więc wyobrażacie sobie podobny przepis w Polsce?

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/news/2017/12/11/france-impose-total-ban-mobile-phones-schools/

Tagi: android francja ios

Nie przegap