Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.12.2017 13:29
Polski Ruiner ma szansę na ekranizację
1120V

Polski Ruiner ma szansę na ekranizację. Luc Besson producentem

Najnowsza produkcja Reikon Games nie podbiła rankingów, jednak deweloperom udało się stworzyć świat, który zaintrygował wytwórnię filmową. Europacorp TV Studios nabyło prawa do przygotowania ekranizacji rodzimej produkcji.

Ruiner trafił na rynek we wrześniu i zaoferował kawał krwawej przygody. Nie wszyscy rozkochali się w propozycji Polaków, więc gra zgarnęła średnią ocen na poziomie 71-77%. Deweloperom udało się wprowadzić graczy do niezwykłego świata i właśnie z tego powodu produkcją zainteresowali się Francuzi.

Ruiner - recenzja gry

Według Deadline.com, Europacorp TV Studios nabyło prawa do ekranizacji Ruiner, a producentem filmu ma zostać Luc Besson, który przygotował między innymi „Piąty element”, „Leon zawodowiec”, a jednocześnie stworzył opowieści do serii „Taxi”, „Uprowadzona” oraz filmu "Valerian i Miasto Tysiąca Planet".

Należy tutaj na pewno zaznaczyć, że pierwszy ruch zrobiła firma DJ2 Entertainment, która „odkryła” Ruiner i zdecydowała się nawiązać współpracę z Europacorp TV Studios, by wspólnymi siłami przygotować film w świecie wykreowanym przez polskich deweloperów.

Trudno oczywiście powiedzieć, jak potoczą się losy projektu, jednak w 2018 roku Europacorp TV Studios zajmie się znalezieniem scenarzystów oraz reżysera, którzy chętnie zajmą się przygotowaniem produkcji.

Wspomniane DJ2 Entertainment specjalizuje się w wyszukiwaniu ciekawych marek, które następnie oferuje większym wytwórniom – to właśnie ta firma sprzedała prawa do stworzenia Sonic the Hedgehog (Paramount), Life is Strange (Hulu), Little Nightmare (Russo Brothers Studio), We Happy Few (Gold Circle), czy też Sleeping Dogs (Original Film). DJ2 Entertainment pracuje również nad adaptacją Serial Cleaner.

Źródło: http://deadline.com/2017/12/europacorp-tv-studios-option-ruiner-video-game-dj2-1202223370/

Tagi: Devolver Digital ekranizacja film Reikon Games Ruiner