SKLEP
Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 09.12.2017 17:30
PlayStation Network. Będzie można zmienić nazwę konta
4703V

PlayStation Network. Będzie można zmienić nazwę konta

Wygląda na to, że długo przez niektórych oczekiwana możliwość zmiany PSN ID stanie się możliwa wciągu następnego roku. Tak przynajmniej sugeruje prezes Sony Interactive Entertainment America.

Czy wkurzało Was to, że PSN nie daje możliwości zmiany nazwy użytkownika. Niefortunnie użyty "Prosiak79", "Grubaska_PL", albo "Spocony_Nerd8" nie dawały Wam spokoju i po paru latach wzbudzały tylko zażenowanie?

Wszystkie informacje o PlayStation Experience 2017 w jednym miejscu!

Wszystko wskazuje na to, że wreszcie będzie możliwość zmiany na bardziej adekwatną nazwę. Wspomniał o tym sam szef SIEA, Shawn Layden, pytany - po raz kolejny - o tę możliwość w trakcie jednego z wywiadów w trakcie PLayStation Experience:

Ujmę to tak: mam nadzieję, że zadzieją się pewne rzeczy, dzięki którym nie będziesz mi musiał zadawać tego samego pytania na następnym PSX [PlayStation Experience].

Layden przyznał też, że implementacja tej opcji jest bardziej skomplikowana technicznie, niż mogłoby się wydawać. W przeszłości Sony już różnie tłumaczyło jej brak, nie tylko zwalając wszystko na kwestie techniczne, ale też np. na chęć przeciwdziałania trollingowi.

Przypomnę tylko, że na Xboksie taka opcja dostępna jest od lat - jednorazowo, można zmienić gamertag za darmo, zaś kolejne zmiany wiążą się z dodatkową opłatą. Nie wiadomo na razie, na jakiej zasadzie - jeśli w ogóle - będzie się to odbywało w przypadku PSN.

Źródło: http://www.ign.com/articles/2017/12/09/psx-2017-sony-exec-hints-youll-be-able-to-change-your-psn-name-by-next-years-psx?abthid=5a2b88adc54addfa11000022

Tagi: playstation experience 2017 PlayStation Network