Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.11.2017 20:30
Tomonobu Itagaki nie powiedział ostatniego słowa. Deweloper tworzy studio do gier AAA
793V

Tomonobu Itagaki nie powiedział ostatniego słowa. Deweloper tworzy studio do gier AAA

Autor „najlepszej gry na świecie”, a zarazem ojciec serii Dead or Alive zdecydował się stworzyć zupełnie nowy zespół. Europejczycy mają pracować dla Japończyka i kreować wielkie tytuły na znane platformy.

Tomonobu Itagaki podczas tworzenia Devil's Third powiedział kilka słów za dużo, a produkcja w ostateczności zamiast prezentować poziom „najlepszej gry na świecie”, zgarnęła noty na poziomie 44%.

Devil's Third nie będzie „najlepszą grą na świecie” - są pierwsze oceny dzieła Tomonobu Itagakiego

Twórca obarczył porażką między innymi Nintendo, ale w ostateczności musiał zrezygnować z najważniejszych stołków w Valhalla Game Studios i został wyłącznie doradcą zespołu. Już wtedy Japończyk wspominał o chęci pracy z zespołami na całym świecie i dzisiaj otrzymaliśmy pierwsze konkrety.

Tomonobu Itagaki podczas Gamerome 2017, czyli specjalnej imprezy growej zorganizowanej na terenie Włoch, potwierdził powstanie nowego zespołu, który będzie pracował nad tytułami AAA. Zespół z siedzibą w Rzymie stworzy tytuły na PlayStation 4, Xboksa One oraz urządzenia mobilne.

Aktualnie nie otrzymaliśmy konkretów dotyczących budżetu, czy też pierwszych projektów, jednak możemy się spodziewać, że takie szczegóły zostaną ujawnione w przyszłym roku. Itagaki będzie w tym wypadku pomagał deweloperom i „upewniał się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku”.

Źródło: http://vigamusmagazine.com/gamerome-2017-tomonobu-itagaki-annuncia-la-nascita-uno-studio-sviluppo-italia/

Tagi: devil's third playstation 4 tomonobu itagaki tweet xbox one

Nie przegap