Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.11.2017 16:48
Ode to nowa platformówka Ubisoftu. Nietypowa opowieść debiutuje dzisiaj
803V

Ode to nowa platformówka Ubisoftu. Nietypowa opowieść debiutuje dzisiaj

Francuska korporacja zaskoczyła. Od dzisiaj sympatycy platformówek mogą zapoznać się z Ode, czyli nową produkcją od autorów Grow Home. Poznajcie szczegóły i zobaczcie zwiastun.

Ode to trójwymiarowa platformówka od Ubisoft Reflections, autorów Grow Home. W produkcji gracz wciela się w „Radość” i dość niespodziewanie premiera odbyła się właśnie teraz – gra jest dostępna na Uplay.

Steep: Road to the Olympics otrzyma betę. Gramy jeszcze w tym tygodniu

Twórcy ponownie zdecydowali się na bardzo nietypowy sposób opowiedzenia historii. W Ode gracz otrzyma możliwość kierowania wspomnianym bohaterem, który biega po świecie zbiera „kulki”.

Studio nie zdecydowało się na jakiekolwiek ograniczenia, mini-mapę, czy nawet interfejs użytkownika, a gracz ma podczas przygody na własną rękę odkrywać otaczający go świat. W ten sposób nigdy nie otrzymamy konkretnych informacji „w którym miejscu opowieści właśnie się znajdujemy”.  

W Ode istotny będzie dźwięk, bo każdy z elementów świat jest instrumentem. Zdaniem dyrektora artystycznego – Jacka Couvela – tutaj wszystko ma swój własny głos oraz brzmienie. Gra ma jednak poruszyć, zmusić do pewnej refleksji i jest w pewien sposób zbudowana na emocjach.

„Chcieliśmy zbudować grę na emocjach, eksploracji i jednocześnie eksperymentując. Nie ma żadnych zakazów, nie ma przeciwników. To list miłosny do radości i muzyki, a my jesteśmy naprawdę dumni, że stworzyliśmy produkcję, która jest wyłącznie o tym.”

Będzie to bez wątpienia ciekawy eksperyment, ale jak widać nawet takie pozycje mają rację bytu we francuskim studiu. Dziennikarz PCGamesn, który miał okazję zapoznać się z tytułem uważa, że „jest ot naturalna ewolucja platformówek 3D”.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/ode/ubisoft-grow-home

Tagi:

Nie przegap