Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.11.2017 16:02
Pokemony cieszą się ogromną popularnością. Najnowsza odsłona pozwoliła przekroczyć kamień milowy
1131V

Pokemony cieszą się ogromną popularnością. Najnowsza odsłona pozwoliła przekroczyć kamień milowy

Growe przygody przyjaciół Pikachu cieszą się ogromną popularnością. Najnowsza odsłona pozwoliła uzyskać fantastyczny rezultat, który potwierdza dobre zainteresowanie całym uniwersum. Szefowie Nintendo mogą świętować i zacierać rączki.

Pokémon Ultra Sun/Ultra Moon zadebiutowały w połowie miesiąca i to właśnie te produkcje przygotowany wyłącznie na Nintendo 3DS-a pozwoliły całej serii osiągnąć fantastyczny wynik. W przeciągu zaledwie 3 dni, Japończycy nabyli ponad 1,2 mln pudełek najnowszej wersji.

Nintendo planuje odświeżyć Pokemony tak jak The Legend of Zelda i Mario?

To właśnie ten rezultat pozwolił The Pokemon Company osiągnąć kolejny kamień milowy. Korporacja potwierdziła redakcji Famitsu wysłanie do sklepów oraz sprzedaż cyfrową gier na poziomie 300 milionów egzemplarzy!

Od lutego 1996 roku do listopada 2017 roku na rynku pojawiło się 76 produkcji z Pokemonami w rolach głównych, a możemy mieć pewność, że to nie koniec przyjemności. Seria wciąż cieszy się bardzo wysoką popularnością, a już w przyszłym roku ma odbyć się przełomowy moment dla Game Freak, ponieważ Japończycy wrzucą na rynek pierwszą grę na Nintendo Switcha, czyli hybrydę konsoli stacjonarnej z przenośną.

To na pewno kapitalna wiadomość dla Nintendo, które może szykować się na kolejne pozytywne rezultaty. Każda odsłona Pokemonów zwiększa zainteresowanie kolejnymi konsolami Japończyków i pewnie nie inaczej będzie w przypadku przyszłorocznej premiery.

Źródło: https://www.famitsu.com/news/201711/24146680.html

Tagi: Game Freak Nintendo pokemon tweet wynik

Nie przegap