Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.11.2017 16:01
Resident Evil 7 na PlayStation VR zalicza bardzo dobry wynik
1190V

Resident Evil 7 na PlayStation VR zalicza bardzo dobry wynik

PlayStation VR cieszy się sporą popularnością, ale bez wątpienia wynik urządzenia prezentowałby się znacznie lepiej, gdyby więcej gier posiadało wsparcie podobne do tego z Resident Evil 7. Gra Capcomu odnotowała bardzo dobry rezultat na goglach Sony.

W okolicach premiery PlayStation VR miałem okazję testować urządzenie i wspominałem wtedy o sporym potencjale sprzętu. Siłę platformy wykorzystał Capcom oferując pełne zanurzenie w Resident Evil 7.

PlayStation VR za 949 zł! Świetne oferty w polskich sklepach

Produkcja Capcomu miał problemy z zaliczeniem odpowiedniej liczby egzemplarzy, ale po małych turbulencjach, Japończycy potwierdzili, że gra odnotowała „minimum”, czyli przygodą zainteresowało się 4 miliony graczy.

Trudno tutaj mówić o olbrzymim sukcesie, jednak już w przypadku edycji na PlayStation VR możemy śmiało mówić o bardzo pozytywnym rezultacie. Resident Evil 7 zwiększył „czas zabawy” o około 100% dla gier na PlayStation VR, ponieważ większość tytułów w tym wypadku oferuje rozgrywkę na 15-20 minutowe sesje.

Horrorem w wersji VR zainteresowało się ponad 300 000 posiadaczy PlayStation 4, którzy w dodatku włączyli opcję transmisji danych z gry. Twórcy mówią tutaj o 11,54% wszystkich posiadaczy Resident Evil 7, jednak możemy śmiało przypuszczać, że wynik ten prezentuje się znacznie lepiej, bo nie wszyscy zdecydowali się na dzielenie się statystykami.

Przyjmując nawet bazowe 300 tysięcy, to możemy śmiało powiedzieć, że Resident Evil 7 zanotował fantastyczny wynik i szkoda jedynie, że nie często deweloperzy decydowali się na taką integrację tytułów AAA z PlayStation VR.

Źródło: https://www.vrfocus.com/2017/11/resident-evil-vii-biohazard-surpasses-300k-vr-players/

Tagi: Capcom playstation vr resident evil VII

Nie przegap