Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.11.2017 09:55
EA szykuje usługę streamowania gier i powalczy z PlayStation Now
1167V

EA szykuje usługę streamowania gier i powalczy z PlayStation Now

Blake Jorgensen nie wypowiedział się w trakcie wczorajszej konferencji UBS Global Technology tylko na temat balansu rozgrywki w Star Wars: Battlefront II. CFO EA zabrał też głos w kwestii przejęcia Respawn i szykowanej platformy streamingowej.

Blake Jorgensen przyznał w trakcie konferencji UBS Global Technology, że firma nie zawsze miała szczęście do takich przejęć. Obecnie jednak EA znajduje się na znacznie mocniejszej pozycji a partnerstwo z Respawn ma być wyjątkowe ze względu na długą wcześniejszą współpracę ze studiem.

EA obcięło kredyty przydzielane za kampanię w Star Wars: Battlefront II

Wg Blake'a Jorgensena w Respawn znajdziemy "dwa z najlepszych zespołów twórców gier na świecie" a Vince Zampeplla to "fantastyczny dyrektor kreatywny". Dowiedzieliśmy się także, że Respawn zabiegało już od dawna o wcielenie do EA. W studiu pracuje ok. 200 deweloperów, ale firma nie posiadała odpowiedniego zaplecza potrzebnego do obsługi usług live. Jorgensen podkreślił, że jest bardzo prawdopodobne, że Respawn zacznie korzystać za jakiś czas z silnika Frostbite. CFO EA zapowiedział również, że EA widzi kolejnych kandydatów, których chciałoby wcielić w swoje szeregi.

Blake Jorgensen wypowiedział się również na temat Xbox One X, nazywając konsolę "niesamowicie potężną". Wg pracownika EA kolejne generacje platform będą się w przyszłości pojawiać na rynku pomimo faktu, że EA aktualnie przygotowuje się do wprowadzenia w życie "przedsięwzięć streamingowych", które miałyby działać podobnie do PlayStation Now. Jorgensen uważa, że takie usługi nie wyprą jednak typowego hardware'u konsolowego, ale za to "granie otworzy się na znacznie szerszą publiczność".

Obecnie EA prowadzi testy swojej platformy streamingowej. Opóźnienia w sterowaniu w grach streamowanych w stylu PlayStation Now wg EA "obcięto już praktycznie do zera". Po maksymalnym dopieszczeniu tej technologii EA zamierza przedstawić ją światu. Odbędzie się to w przeciągu 2-3 najbliższych lat.

Źródło: https://www.dualshockers.com/ea-xbox-one-x-streaming-service/

Tagi: blake jorgensen ea playstation now streaming

Nie przegap