Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.11.2017 15:12
PlayerUnknown's Battlegrounds z wielką czystką na serwerach. Twórcy w weekend zbanowali tysiące graczy
1194V

PlayerUnknown's Battlegrounds z wielką czystką na serwerach. Twórcy w weekend zbanowali tysiące graczy

Wielki sukces PlayerUnknown's Battlegrounds przyciągnął do produkcji oszustów, których nie zamierzają tolerować na serwerach deweloperzy. Firma wprowadziła nową technologię i w jeden weekend z grą pożegnało się tysiące graczy.

PlayerUnknown's Battlegrounds to najpopularniejsza produkcja ostatnich miesięcy. Na serwerach wersji na PC wciąż biega ponad 2 miliony graczy, którzy chętnie oddają się satysfakcjonującemu strzelaniu. Autorzy pracują nad rozwojem tytułu i czyszczą serwery.

Playerunknown's Battlegrounds z kolejnym rekordem. Tytuł otrzyma wsparcie dla Xbox One X

Wszystkie wielkie produkcje sieciowe mają problemy z oszustami. Nie inaczej jest w przypadku  PlayerUnknown's Battlegrounds, ale w tym wypadku skala nieuczciwych graczy jest naprawdę przerażająca.

Tytuł korzysta z technologii BattlEye, która systematycznie przedstawia szczegóły dotyczące zbanowanych graczy w PlayerUnknown's Battlegrounds. W październiku potwierdzono 322 000 banów, a teraz ta liczba wynosi już ponad 700 000!

W ostatnim tygodniu z PlayerUnknown's Battlegrounds pożegnało się ponad 100 000 zawodników, którzy wykorzystywali niedozwolone programy ułatwiające rozgrywkę. W tym tempie do końca roku możemy mówić już o usunięciu z serwerów 1 miliona graczy.

Jest to naprawdę zaskakująca sytuacja. Dziwi mnie, że w 2017 roku ktokolwiek próbuje jeszcze podobnych praktyk, bo skala wykrywalności jest już wyjątkowo dobra. Autorzy nie mogą pozwolić sobie na „plagę” na serwerach, więc chętnie czyszczą produkcje z oszustów.

Źródło: Twitter

Tagi: ban Bluehole Studios PlayerUnknown's Battlegrounds