Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.11.2017 12:46
WSJ: Switch zbliży się do granicy 50 milionów sprzedanych sztuk w kwietniu 2019 roku
1285V

WSJ: Switch zbliży się do granicy 50 milionów sprzedanych sztuk w kwietniu 2019 roku

Japoński reporter pracujący dla Wall Street Journal donosi, że Nintendo znów zwiększa produkcję konsoli Switch.

Prognozy sprzedaży Nintendo Switch są znakomite, analitycy zachwycają się perspektywą rozwoju hybrydowej konsoli. Nintendo nie zamierza oczywiście przyglądać się temu zjawisku z założonymi rekami.

Super Mario Odyssey ogromnym sukcesem Nintendo

Jak podaje Wall Street Journal Nintendo podjęło już decyzję o zwiększeniu produkcji konsoli Switch w przyszłym roku fiskalnym. Japońska korporacja chce stworzyć w okresie od 1 kwietnia 2018 roku do 30 marca 2019 roku aż 25-30 milionów egzemplarzy Nintendo Switch.

Wychodzi zatem na to, że miesięcznie Nintendo będzie zlecać produkcję aż 2,5 mln sztuk Switch, by sprostać zapotrzebowaniu na rynku. Prawdopodobnie wielkie N produkowałoby jeszcze więcej konsol, gdyby nie problemy z zaopatrzeniem w komponenty. Wg raportów Wall Street Journal Nintendo konkuruje m.in. z Apple o dostawy układów pamięci flash NAND, wyświetlaczy LCD i silniczków wzbudzających wibracje w kontrolerach.

Jeśli Nintendo udałoby się opchnąć do kwietnia 2019 roku 30 milionów sztuk Switch, to oznaczałoby, że liczba sprzedanych sztuk hybrydowej konsoli zbliżyłaby się do 50 mln egzemplarzy. Wg Wall Street Journal jedną z przyczyn ogromnego zainteresowania rzeczoną konsolą jest fakt, że rodzice kupują po kilka egzemplarzy Switch - po jednej sztuce dla każdej pociechy. Drugim argumentem przemawiającym za kupnem Switch są mocne exclusive'y, które zgarniają doskonałe recenzje w prasie i Sieci.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-11-10-nintendo-to-ship-almost-50-million-switch-units-by-april-2019

Tagi: Nintendo produkcja Switch wall street journal wsj

Nie przegap