Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.11.2017 11:09
Czwarta trylogia Star Wars zapowiedziana! Nowe postacie, nowy region galaktyki
3646V

Czwarta trylogia Star Wars zapowiedziana! Nowe postacie, nowy region galaktyki

Wieści o tym, że Disney zamierza wziąć się za bary z Netflix i stworzyć swój własny serwis streamingowy ze swoją zawartością to nie wszystko, co czeka dziś na fanów Star Wars.

Okazuje się, że wcześniejsze zapewnienia o dalekosiężnych planach Disneya wobec marki Star Wars już przybierają określone kształty. Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że Disney już zaplanowało kolejną, czwartą trylogię kinowych Gwiezdnych Wojen. Stworzenie nowych filmów powierzono reżyserowi Rianowi Johnsonowi. Tym razem twórcy mają zamiar zabrać nas w zupełnie nowy region galaktyki i pokazać bohaterów, których nie oglądaliśmy wcześniej.

"Jako scenarzysta-reżyser filmu The Last Jedi Johnson potwierdził, że potrafi stworzyć potężne dzieło, z którego Lucasfilm i Disney są niesamowicie dumne. W szykowanej nowej trylogii, która jest niezależna od sagi Skywalkera, Johnson wprowadzi zupełnie nowe postacie z zakątków galaktyki, które nigdy nie były wcześniej przedstawiane w uniwersum Star Wars" - zapowiedział szef Disneya Bog Iger.

Na temat ogłoszenia postanowił się wypowiedzieć również Rian Johnson, reżyser nowej trylogii Star Wars:

"Współpraca z Lucsfilm i Disneyem nad The Last Jedi było niesamowitym przeżyciem. Gwiezdne Wojny to najwspanialsza współczesna mitologia i bardzo się cieszę, że mogłem włożyć do niej swój wkład. Nie mogę się doczekać, by ją dalej rozwijać w tej nowej serii filmów kinowych" - powiedział Johnson po ogłoszeniu Disneya.

Rian Johnson wsławił się wcześniej jako reżyser filmów Brick, The Brothers Bloom i Looper. Jego najnowszym dziełem jest Star Wars: The Last Jedi, które trafi w grudniu do kin. Jak widać Disney uznał, że film wyszedł mu tak dobrze, że warto powierzyć 43-letniemu reżyserowi stworzenie całej, nowej trylogii.

Tagi: Disney film Gwiezdne Wojny rian johnson star wars

Nie przegap