Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.11.2017 20:14
East Games United 2017 już w przyszłym miesiącu. Zawodnicy zawalczą o nagrody o łącznej wartości 50 000 zł
366V

East Games United 2017 już w przyszłym miesiącu. Zawodnicy zawalczą o nagrody o łącznej wartości 50 000 zł

Na początku grudnia profesjonalni gracze oraz fani sportów elektronicznych ponownie pojawią się w Białymstoku. Już wkrótce odbędzie się kolejna edycja East Games United, czyli e-sportowa impreza z wielkimi nagrodami.

East Games United 2017 odbędzie się w dniach 9-10 grudnia w Białymstoku. Gracze w tym wypadku zawalczą o nagrody o łącznej wartości 50 000 zł, a wstęp na imprezę jest darmowy i bez ograniczeń wiekowych.

Wydarzenie zostanie zorganizowane na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku, a zainteresowani wezmą udział w zmaganiach w aż sześciu konkurencjach:

  • Counter-Strike: Global Offensive
  • League of Legends
  • Hearthstone
  • StarCraft II
  • FIFA 18
  • Tekken 7

Turniej jest interesujący, ponieważ organizatorom udało się uzyskać licznych sponsorów, a nawet East Games United 2017 wspiera Miasto Białystok oraz oczywiście Uniwersytet w Białymstoku:

„W skład puli nagród wchodzi wpisowe uczestników oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów wydarzenia. Największy turniej w tej części kraju wspiera Miasto Białystok oraz Uniwersytet w Białymstoku. Wśród sponsorów imprezy znajdziemy również wiele znanych firm produkujących sprzęt komputerowy dla graczy, m.in. Trust Gaming, Lioncast, LG, Optimus i ROCCAT. Dzięki wsparciu fundatorów nagród, łączna suma nagród w turnieju CS:GO może osiągnąć kwotę nawet 25 000 złotych, a w przypadku LoL-a – 12 000 złotych.”

Tak o EGU 2017 wypowiedział się Daniel Dobkowski z Galaktus PR, główny koordynator projektu:

„Pierwsza edycja East Games United została zorganizowana w 2008 roku. Tradycja, którą staramy się kultywować, sprawiła, że przez te wszystkie lata EGU na stałe zagościło w świadomości polskich graczy. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy organizować imprezę, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W zeszłorocznej edycji udział wzięło przeszło 1 800 graczy, a samo wydarzenie odwiedziło ponad 3 500 zwiedzających, co dało nam ogromny zastrzyk energii do pracy. Oczekujemy, że tegoroczna impreza będzie cieszyła się jeszcze większą popularnością”

Jeśli nawet nie zamierzacie brać udziału w turniejach głównych, to warto pojawić się na terenie kampusu, ponieważ organizatorzy zadbają o liczne atrakcje:

„Kibice będą śledzić przebieg rywalizacji na auli uniwersyteckiej, z komentarzem zapewnianym przez profesjonalnych komentatorów. Osoby, które zostaną w domach obejrzą transmisje na żywo na platformie Twitch. Organizatorzy EGU 2017 zapewniają, że tegoroczna edycja imprezy to nie tylko zmagania e-sportowców, ale także liczne atrakcje dla wszystkich odwiedzających. Uczestnicy imprezy będą mogli przetestować sprzęt sponsorów i różne gry w strefie Free2Play, w tym te stworzone z myślą o wykorzystaniu technologii Virtual Reality. Zorganizowane zostaną także otwarte mini turnieje 1 na 1 z nagrodami. Galaktus PR przygotował także kącik gier planszowych, gier bitewnych i karcianych. Ponadto, podczas EGU 2017 ogłoszony zostanie zwycięzca konkursu twórców gier niezależnych FreeGalaktus 2017, którego organizatorem również jest agencja Galaktus PR.”

Już wkrótce rozpoczną się kwalifikacje do turniejów offline, a wszystkie szczegóły dotyczące zmagań znajdziecie tutaj:

„Internetowe eliminacje wyłonią 16 drużyn Counter-Strike: Global Offensive i 8 zespołów League of Legends, a ich zawodnicy powalczą o najcenniejsze trofea podczas rozgrywek na żywo. Ostateczny termin zapisów do turniejów CS:GO i LoL mija 17 listopada, zaś kwalifikację ruszają dzień później, 18 listopada. Zgłoszenia do pozostałych turniejów przyjmowane są do końca listopada. Formularze zgłoszeniowe i regulaminy tegorocznych rozgrywek można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju: http://gamesunited.net/.”

Źródło: informacja prasowa

Tagi:

Nie przegap