Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.11.2017 21:30
Destiny 2 z pięknymi plakatami. Polscy artyści inspirowali się grą Bungie
916V

Destiny 2 z pięknymi plakatami. Polscy artyści inspirowali się grą Bungie

Destiny 2 zadebiutowało na komputerach osobistych pod koniec października i właśnie ze względu na tę premierę dwóch polskich artystów zostało zaproszonych do stworzenia własnej interpretacji świata Destiny.

Produkcja Bungie zbiera bardzo pozytywne opinie od graczy na każdej platformie. Destiny 2 naprawia błędy poprzednika, a jednocześnie potrafi zaoferować kilka przyjemnych nowości, dzięki którym gra zbiera oceny na poziomie 85-87%.

Destiny 2 - recenzja gry

Pierwsze Destiny nie otrzymało polskiej lokalizacji, ale na szczęście już w przypadku kontynuacji wydawca zadbał o napisy oraz pełny dubbing. Wspominam o tym nie bez powodu, bo dwóch polskich artystów zostało zaproszonych do przygotowania prac inspirując się właśnie uniwersum Bungie.

Krzysztof Iwański (1 plakat) i Patryk Hardziej (2 plakat) przygotowali dwie grafiki w stylu Polskiej Szkoły Plakatu, które możecie zobaczyć w naszej galerii. Artyści wypowiedzieli się o projekcie w następujących słowach:

„Destiny oferuje wejście do bardzo bogatego wizualnie świata . Koncepcją ilustracji jest wizualny rebus. Założenie było takie, aby za jednym razem zobaczyć głowę głównej złej postaci, która jest jednocześnie głową bohatera na pierwszym planie” – objaśnił Patryk Hardziej.

„Zdecydowałem się połączyć technikę kolażu i ledwo dostrzegalne elementy stylu malarskiego, co czyni mroczną i tajemniczą atmosferę bardziej wyrazistą. Postanowiłem stworzyć moją wizję bohatera. Całość chciałem utrzymać w stylistyce vintage, charakterystycznej dla PSP.” – powiedział Krzysztof Iwański.

Dla ciekawskich przedstawiam jeszcze informacje o samej Polskiej Szkole Plakatu oraz twórcach:

„Polska Szkoła Plakatu to ruch zapoczątkowany w latach 50. XX wieku przez ilustratorów pracujących nad plakatami filmowymi. PSP charakteryzuje się dużą rozpiętością stylistyczną oraz minimalistycznym podejściem, które są wspólnym mianownikiem dla prac do niej zaliczanych. Patryk Hardziej to specjalista w zakresie ilustracji, komiksu i komunikacji wizualnej - łączy projektowanie graficzne z ilustracją w różnych proporcjach. Styl Krzysztofa Iwańskiego to wypadkowa dynamicznego podejścia do strony wizualnej z pogonią za harmonią i porządkiem. Charakterystyczną cechą jego prac jest wzajemnie przenikanie się obrazu i słowa.”

Prace artystów zaprezentowano po raz pierwszy podczas targów T-Mobile Warsaw Games Week 2017. Jak oceniacie pomysły Krzysztofa i Patryka?  

Źródło: informacja prasowa

Tagi: Activision Bungie Destiny 2 polska szkoła plakatu

Nie przegap