SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.11.2017 09:16
Need for Speed: Payback zepsute przez mikrotransakcje? Recenzenci narzekają na grind
3297V

Need for Speed: Payback zepsute przez mikrotransakcje? Recenzenci narzekają na grind

Miłościwie nam panujący Roger przedstawił już swoje pierwsze wrażenia z rozgrywki Need for Speed: Payback. Niektórzy redaktorzy zdążyli już jednak wydać finalny werdykt na temat jakości nowej "samochodówki".

Od razu wzrok przyciąga ostry strzał w postaci oceny 5/10 od Gamespotu. Redaktor amerykańskiego serwisu mocno krytykuje w swoim tekście ponoć żenującą fabułę, z na siłę wplecionymi w dialogi slangowymi młodzieżowymi określeniami i nawiązaniami do Matrixa czy Dragon Ball Z. Niestety deweloperzy Need for Speed: Payback nie mieli wyczucia i nie zepchnęli fabuły na drugi czy trzeci plan, ale cały czas usilnie wystawiają się z tą chałą na front.

Recenzja Need for Speed Payback

Redaktor Gamespot narzeka również na słabe uczucie pędu w Need for Speed: Payback. Jazda powyżej 250 km/h na godzinę nie zapewnia oczekiwanych emocji a ścigający nas gliniarze są na tyle głupi, że ich wykiwanie nigdy nie jest trudne. W tym miejscu dziennikarz dociera do grindu, który niestety jest wg Gamespot jednym z najbardziej bolesnych przykładów tego mechanizmu w ostatnim czasie. Balans ustawiono tak by zdobywanie Kart było żmudnym procesem, aby zachęcić w ten sposób graczy do wykonywania mikrotransakcji. Ucierpiał na tym wg redaktora cały gameplay, bo nie ma szans wygrać bez grindu z oponentami w znacznie szybszych wozach.

W podobnym tonie wypowiedział się też redaktor IGN, który skrytykował nudne pościgi, niepotrzebnie napompowany, grindowy system progresji, okropne dialogi i "naskórkowy poziom akcji". Redaktor IGN wystawił w związku z tymi zarzutami ocenę 5.9/10.

Need for Speed: Payback. Wrażenia Rogera z pierwszych godzin:


Recenzje Need for Speed: Payback:

  • PlayStation LifeStyle: 8/10
  • CGMagazine: 8/10
  • PlayStation LifeStyle: 8/10
  • Hardcore Gamer: 8/10
  • The Games Machine: 6/10
  • IGN: 5.9/10
  • GameSpot: 5/10

Tagi: