Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.11.2017 08:26
Sonic Forces przejdziemy w 4 godziny. Pierwsze recenzje i zwiastun premierowy!
898V

Sonic Forces przejdziemy w 4 godziny. Pierwsze recenzje i zwiastun premierowy!

Dziś premiera Sonic Forces. W związku z tym radosnym wydarzeniem dla fanów platformówek otrzymaliśmy zwiastun premierowy najnowszej przygody niebieskiego jeża. Są również pierwsze recenzje...

To miało wyglądać trochę inaczej. Sonic Forces miało przypieczętować triumfalny powrót naddźwiękowego jeża po świetnym Sonic Mania. A widać niestety, że z grą są pewne problemy.

Sega daje tylko 60 s na przetestowanie poziomu w demie Sonic Forces

Minusów nie brakuje w recenzji redakcji Polygon, która wystawiła Sonic Forces ocenę 5/10. Redakcja krytykuje przede wszystkim niewielką długość przygody Sonica. Przejście 30 głównych etapów zajmie nam maksymalnie 4-5 godzin (to teraz już wiecie, czemu w demie można było spędzić tylko 60 sekund). Sporo z tego czasu zabiera fabuła, która jest niestety kiepska. Polygon nazywa scenariusz gry "zbitkiem taniego fanservice'u". Redakcja twierdzi również, że level design w Sonic Forces jest bardzo słaby. W szczególności anemicznie mają wypadać starcia z bossami, które są powtarzalne i monotonne.

Lepszą ocenę Sonic Forces otrzymało od japońskiego magazynu Famitsu, który wystawił 35/40 oraz od bloga Miketendo64 (8/10). Redaktor tej strony przyznał, że gra ma problem ze zbyt szybko kończącymi się etapami i kiepską fabułą, ale dla fanów jest to i tak niezła atrakcja, ze znakomitą ścieżką dźwiękową i grafiką.

Pierwsze recenzje Sonic Forces:

  • Miketendo64: 8/10
  • Polygon: 5/10
  • Famitsu 35/40

Tagi:

Nie przegap