SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.11.2017 13:06
Microsoft nie wyklucza skoków generacyjnych konsol Xbox. Sprzęt zachowa wsteczną kompatybilność
2047V

Microsoft nie wyklucza skoków generacyjnych konsol Xbox. Sprzęt zachowa wsteczną kompatybilność

Albert Penello, szef działu marketingu w Microsoft Xbox udzielił w ostatnich dniach ciekawego wywiadu redakcji IGN. W rozmowie pracownik firmy z Redmond wspomina o przyszłości marki Xbox.

Albert Penello przedstawił w rozmowie z IGN stosunek Microsoftu do nowych generacji konsol. Okazuje się, że firma wcale nie wyklucza skoków generacyjnych w marce Xbox. Tutaj jednak Penello zastrzegł, że Microsoft robi bardzo wiele, by utrzymać wsteczną kompatybilność, nawet jeśli będziemy mieć do czynienia z pełnoprawnym next-genem, a nie tylko z mocniejszą wersją istniejącej już konsoli na rynku, jak w przypadku Xbox One X.

Recenzja Xbox One X na PPE.pl

"Sądzę, że zawsze będziemy świadkami przeskoków technologicznych. Nie mówiliśmy nigdy, że kolejne generacje konsol nie będą już powstawać. Zmienia się jednak sposób patrzenia na kompatybilność. Ten element był zawsze na marginesie projektowania nowych konsol. My podwajamy nasze wysiłki w celu jej zapewnienia. Wiele z narzędzi i rzeczy, które robimy w związku z grami z X360, to narzędzia, które są konieczne by zapewnić kompatybilność Xbox One, Xbox One S i Xbox One X.

W przyszłości sądzę, że zobaczymy ewolucję hardware'u. Mogę powiedzieć, że jesteśmy w pełni zaangażowani, by zapewnić kompatybilność. Nie wiem jak dokładnie wyglądać będzie następna nasza konsola, ale z pewnością zrobimy wszystko, by zapewnić, że jest ona kompatybilna z obecną biblioteką gier. To dla nas niezwykle ważne" - powiedział Albert Penello, szef działu marketingu Xbox, w rozmowie z IGN.

Źródło: https://gamingbolt.com/a-full-fledged-next-gen-xbox-may-happen-says-microsofts-albert-penello

Tagi: albert penello Microsoft next-gen xbox one