Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.11.2017 11:24
Marvel vs. Capcom: Infinite nie sprzedał się zgodnie z prognozami, ale Capcom i tak chwali się wynikami
449V

Marvel vs. Capcom: Infinite nie sprzedał się zgodnie z prognozami, ale Capcom i tak chwali się wynikami

Capcom dołącza do Sony i innych firm, które podzieliły się swoimi ostatnimi wynikami finansowymi. Okazuje się, że japońska korporacja ma powody do zadowolenia, pomimo nie najlepszej sprzedaży niektórych produkcji.

Capcom podał, że w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2017 r. firma wygenerowała 5 mld jenów zysku operacyjnego. W analogicznym okresie 2016 roku Capcom uzyskał tylko 1,7 mld jenów. Wszystkie dane finansowe Capcomu z ostatnich dwóch kwartałów bieżącego roku fiskalnego są znacząco lepsze niż w 2016 r.

Sony zgłasza rewelacyjne wyniki sprzedaży PS4

Dobre wyniki firmie udało się uzyskać pomimo nie najlepszej sprzedaży Marvel vs. Capcom: Infinite. Capcom zakładał, że rozejdą się 2 mln sztuk rzeczonej produkcji, ale finalnie do klientów trafiło tylko 900 tys. kopii. W ostatnim kwartale sprzedało się też dodatkowe 600 tysięcy kopii Resident Evil 7, dzięki czemu survival horror może pochwalić się sprzedażą globalną na poziomie 4,1 mln kopii.

Capcom pochwalił się, że sprzedał summa summarum 3,5 mln kopii gier w pudełkach i 4,85 mln kopii z dystrybucji cyfrowej od 1 kwietnia do 30 września 2017 r. To wynik lepszy o prawie 2 mln kopii w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r.

Capcom spodziewa się mocnego zakończenia bieżącego roku fiskalnego (czyli okresu do marca 2018 roku). Wszystko w związku z bardzo wyczekiwaną premierą Monster Hunter World (PS4, XOne, PC).

Tagi: Capcom japonia Monster Hunter World wyniki finansowe

Nie przegap