Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.11.2017 09:21
Xbox One X oceniony w recenzjach. Temperatura pracy, zużycie prądu, tempo loadingów
5760V

Xbox One X oceniony w recenzjach. Temperatura pracy, zużycie prądu, tempo loadingów

"Embargo" na recenzje Xbox One X już wygasło, dzięki czemu możemy już swobodnie poczytać recenzje Xbox One X. Tekst Wojtka już poznaliście, pora przyjrzeć się, jak konsolę Microsoftu oceniają inne redakcje.

Śmiało można powiedzieć, że recenzje Xbox One X, które pojawiają się w Sieci w kilku ostatnich godzinach są pozytywne (jeśli przyznano ocenę w tekście, to najczęściej jest to 8/10 lub 8.5/10). Tu jednak zastrzeżenie - do cieszenia się z podwyższonej jakości graficznej konieczne jest posiadanie pokaźnego wyświetlacza 4K. W przypadku mniejszych TV redaktorzy narzekają, że różnice wizualne w grach, które doczekały się graficznego upgrade'u, nie są powalające.

Recenzja Xbox One X na PPE

Dziennikarz pracujący dla GameSpot zaznacza nawet w swoim teście Xbox One X, że jeśli nie zamierzacie kupować 4K TV w najbliższym czasie, to zakup można sobie na razie odpuścić. W przypadku posiadania tylko telewizora HD (1080p) "lepszym wyborem jest Xbox One S". Recenzenci zachwycają się przede wszystkim trybem HDR w Gears of War 4, który jest wg wielu krytyków obecnie bezkonkurencyjny nie tylko na Xbox One X, ale również jest lepszy od podobnych rozwiązań z gier na PS4 Pro.

GameSpot narzeka w swojej recenzji na nie najlepsze tempo loadingów. Redakcja wykonała porównanie osiągów Xbox One X oraz Xbox One w tej kategorii i okazało się, że o ile Killer Instinct i Gears of War 4 faktycznie uruchamia się o kilka sekund szybciej od podstawowego modelu, to już czas ładowanie się misji w Gearsach i start systemu jest praktycznie identyczny na obu platformach. Microsoft zapewniał wcześniej,  że odczujemy pod tym względem dużą poprawę, m.in. ze względu na znacznie szybszy dysk twardy w Xbox One X.

Jak jest z temperaturą systemu i głośnością pracy? "Xbox One X imponuje pracą cichą jak szeptanie, nawet po odpaleniu Gears of War 4" - napisał redaktor GameSpot. Wg redakcji, która wykorzystała kamerę termowizyjną, platforma rozgrzewa się do 54 stopni C w "trybie jałowym". Po odpaleniu Gears of War 4 w trybie 4K temperatura wzrasta do ok. 62 stopni C. Wg redakcji w przypadku PS4 Pro zanotowano temperatury w granicach 46 stopni C w trakcie rozgrywki. Co ze zużyciem prądu? Xbox One X pobiera w trybie 4K w Gears of War 4 174W, a grając w Trybie 60 fps 144W.

Jeśli chodzi o wady, to w wielu recenzjach dziennikarze krytykują sprzęt za mały dysk twardy. Przestrzeń 1TB zapełnia się zbyt szybko, szczególnie jeśli zaczynamy instalować patche z teksturami 4K (w przypadku Gears of War 4 konieczne jest pobranie ok. 30 GB). W większości tekstów w "minusach" pojawia się też za mała liczba gier, które uzyskały wsparcie 4K. Wg Alberta Penello ta sytuacja diametralnie zmieni się już w najbliższych dniach. Wg pracownika Microsoftu Xbox One X otrzyma do końca przyszłego tygodnia wsparcie dla ok. 70 gier.

Tagi: Gears of War 4 HDR Microsoft Xbox One Xbox One X