Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.10.2017 17:50
Twórcy EVE: Valkyrie rezygnują ze wsparcia VR i zamykają oddziały
652V

Twórcy EVE: Valkyrie rezygnują ze wsparcia VR i zamykają oddziały

Wielcy entuzjaści wirtualnej rzeczywistości rezygnują z wspierania technologii. CCP Games potwierdziło porzucenie rozwijania VR i jednocześnie z tego powodu studio musiało zamknąć swoje oddziały.

To nie jest dobra wiadomość dla entuzjastów VR. CCP Games potwierdziło bardzo złe wieści i w pełni zrezygnowało ze wsparcia wirtualnej rzeczywistości. Zespół przez wiele lat przygotowywał EVE: Valkyrie, której jednym z filarów była właśnie ta technologia.

PlayStation VR. Sony zalało Paryż grami dla wirtualnej rzeczywistości!

To wyjątkowo zły dzień dla szefostwa CCP Games. Twórcy oficjalnie zamknęli dwa studia i zwolnili około 100 pracowników – zmiany przetrwa główna siedziba z Islandii oraz oddział w Londynie, ale już zespół z Szanghaju zostanie przemodelowany i zacznie bardziej wspierać chiński rynek, formacja z Atalanty zostanie zamknięta, a siedziba z Newcastle sprzedana.

CCP Games ma teraz skupić się na rozwoju Project Nova (strzelanka w świecie EVE Online) oraz Project Aurora (gra mobilna), ale jednocześnie deweloperzy kończą wspieranie wirtualnej rzeczywistości – przynajmniej do momentu, gdy sytuacja na rynku będzie przyjemniejsza.

Twórcy podkreślają, że nadal będą wspierać EVE: Valkyrie oraz Sparc, jednak nie powinniśmy liczyć na wielkie rozszerzenia do obu gier. Tytuły odniosły sukces, zostały dobrze przyjęte przez graczy, jednak aktualnie CCP Games nie widzi „warunków rynkowych, które uzasadniają dalszą inwestycję” w VR.

Jest to naprawdę smutna wiadomość dla fanów EVE: Valkyrie oraz entuzjastów wirtualnej rzeczywistości.  

Źródło: https://www.vg247.com/2017/10/31/eve-valkyrie-developer-ccp-gives-up-on-vr-shuttering-2-studios/

Tagi: ccp games eve: valkyrie tweet vr wirtualna rzeczywistość

Nie przegap