Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.10.2017 12:44
Assassin's Creed: Origins i Super Mario Odyssey walczą o najwyższą sprzedaż w Wielkiej Brytanii
635V

Assassin's Creed: Origins i Super Mario Odyssey walczą o najwyższą sprzedaż w Wielkiej Brytanii

Czy Assassin's Creed: Origins i Super Mario Odyssey udało się zdeklasować FIFA 18 w Wielkiej Brytanii? GfK Chart-Track ma dla nas najnowszy ranking z UK i odpowiedź na to pytanie.

FIFA 18 w końcu napotkała mocnych rywali. Assassin's Creed: Origins od razu wskoczyło w premierowym tygodniu na pierwszą pozycję w rankingu sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii. GfK Chart-Track podaje, że nowy Asasyn sprzedał się w tradycyjnej dystrybucji mniej więcej tak samo dobrze, jak Assassin's Creed: Syndicate (różnica między grami wyniosła zaledwie kilka kopii). W tym miejscu trzeba jednak przypomnieć, że Syndicate było najsłabiej rozchodzącą się odsłoną serii Assassin's Creed w ostatnich latach.

O wspaniałym sukcesie może również mówić Nintendo, które zapewniło sobie drugie miejsce w rankingu dzięki Super Mario Odyssey. GfK Chart-Track podaje, że wysokość sprzedaży tej produkcji z pierwszych dni jest wyższa, niż jakikolwiek premierowy wynik z Wii U. Super Mario Odyssey sprzedało się wg GfK tylko odrobinę gorzej od Assassin's Creed: Origins, pomimo faktu, że mówimy tu tylko o jednej platformie, a nie o 3 (PS4, PC, XOne), jak w przypadku nowego Asasyna.

Jeśli chodzi o Wolfenstein II, to tytuł sprzedał się gorzej w premierowych dniach od Wolfenstein: The New Order. Gra uplasowała się na 4 miejscu rankingu.

Ranking sprzedaży gier w ostatnim tygodniu, w Wielkiej Brytanii:

  1.     Assassin's Creed: Origins
  2.     Super Mario Odyssey
  3.     FIFA 18
  4.     Wolfenstein II
  5.     Gran Turismo: Sport
  6.     Grand Theft Auto V
  7.     Destiny 2
  8.     South Park: The Fractured But Whole
  9.     Middle-earth: Shadow of War
  10.     WWE 2K18

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-10-30-assassins-creed-origins-sales-roughly-on-par-with-2015s-syndicate

Tagi: Assassin’s Creed: Origins sprzedaż super mario odyssey uk wielka brytani wyniki